اجاره لاستیک خودرو برای دریافت معاینه فنی؛ ۲.۵ میلیون تومان!

اجاره لاستیک خودرو برای دریافت معاینه فنی؛ ۲.۵ میلیون تومان!

اجاره لاستیک خودرو برای دریافت معاینه فنی؛ ۲.۵ میلیون تومان!

آشفته‌بازاری که به دلیل افزایش چند برابری نرخ ارز در طول پنج سال اخیر به وجود آمد، بازار لوازم یدکی و مصرفی خودرو را نیز همانند بازارهای دیگر تحت تأثیر قرار داد و آن را به جولان‌گاهی برای دلالان و سودجویان تبدیل کرد. همین موضوع باعث کم‌یاب شدن قطعات مصرفی برخی از خودروها شد که در نهایت توانست قیمت این لوازم را چند برابر کند.

لاستیک خودرو جزو آن دسته از لوازم مصرفی به شمار می‌رود که عمر مشخصی دارد و حتی اگر در طول این مدت استفاده نشود، باید با مدل جدیدتر تعویض شود تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کرد. ترکیدن لاستیک به جهت اتمام زمان مصرف آن یکی از مهم‌ترین دلایل تصادفات و مرگ‌ومیرهای جاده‌ای است.

به گزارش تجارت‌نیوز،با وجود اینکه فروش لاستیک ایرانی با سهمیه دولتی از سال گذشته انجام می‌گیرد، اما همین موضوع نیز نتوانست از اجاره لاستیک خودرو توسط برخی افراد جلوگیری کند.

اجاره لاستیک خودرو برای دریافت معاینه فنی؛ ۲.۵ میلیون تومان!

اخیراً بعضی از وب‌سایت‌های خبری مدعی شدند که نرخ اجاره روزانه لاستیک خودرو به رقم‌هایی بالغ بر ۲.۵ میلیون تومان رسیده است. در صورتی که اجاره این قطعه مصرفی، اتفاق جدیدی نبوده و در گذشته نیز برخی افراد به جهت نداشتن توان مالی خرید چهار حلقه لاستیک، اقدام به اجاره آن می‌کردند.

این اقدام غالباً به جهت دریافت معاینه فنی خودرو صورت می‌گیرد؛ البته برخی دیگر نیز به جهت استفاده از لاستیک‌های پهن روی خودرو، مجبور به تغییر اندازه آن جهت دریافت معاینه فنی می‌شوند که این مورد تا حدودی قابل چشم‌پوشی است. اما اجاره لاستیک به جهت بضاعت کم، امری است که باید اقدام جدی برای آن صورت بگیرد.

همان‌طور که اشاره شد، لاستیک خودرو عمر محدودی دارد و غالباً پس از پنج سال باید تعویض شود. در صورت چشم‌پوشی از این امر، علاوه‌بر تهدید جانی برای سرنشینان آن خودرو، می‌تواند برای دیگر خودروهای درحال تردد نیز خطرآفرین باشد.

۲۲۰

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید