تیتر خبرها
سامانه استعلام اصالت خودرو در اپلیکیشن آپ راه‌اندازی شد

سامانه استعلام اصالت خودرو در اپلیکیشن آپ راه‌اندازی شد

سامانه استعلام اصالت خودرو در اپلیکیشن آپ راه‌اندازی شد

به گزارش روابط‌عمومی آسان پرداخت، تایید اصالت خودرو از روش‌های مختلف و به‌صورت حضوری براساس نظر کارشناس یا افسر پلیس راهور صورت می‌گرفت اما با راه‌اندازی سامانه استعلام اصالت خودرو توسط فراجا، این فرایند به‌صورت غیرحضوری و آنلاین از طریق سوپراپلیکیشن آپ در دسترس خواهد بود. از این رو کاربران می توانند پیش از توافق یا امضای مبایعه نامه، از اصالت خودرو اطمینان حاصل کنند.

آرمان فرج‌زاده مدیر ارشد اجرایی سوپراپلیکیشن آپ در خصوص روش کار سرویس استعلام اصالت خودرو می‌گوید: «در این سرویس کاربران با استفاده از دو روش استعلام از طریق شماره برگ سبز یا بارکد پشت کارت خودرو می‌تواند از اصالت خودروی مدنظر خود مطمئن شوند. این سرویس به خریداران خودرو در زمان انجام معامله مورد نظر، اطمینان خاطر بیشتری نسبت به صحت اصالت خودرو خواهد داد.»

به گفته فرج‌زاده با گزینه استعلام اصالت خودرو در سرویس خودرو اپلیکیشن کاربران می‌توانند پس از وارد کردن کدملی خریدار و شماره برگ سبز یا بارکد پشت کارت خودرو و همچنین کد یکبار مصرف ارسال شده برای شماره موبایل مالک اصلی خودرو، اطلاعات مورد نیاز برای نقل و انتقال خودرو مانند آگاهی از امکان معامله خودرو، نوع و مدل خودرو، کاربری، مبلغ خلافی، بدهی عوارض آزادراهی، تاریخ شروع و انقضای بیمه، تعداد نقل‌وانتقال‌های انجام شده تاکنون و … را دریافت کنند. این سرویس با اتصال به سامانه های ثبت احوال، معاینه فنی، بیمه مرکزی، سامانه های فراجا، وزارت صمت، قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد کشور و تجمیع اطلاعات آن ها، گزارش فوق را به کاربران نهایی ارائه می‌دهد. همچنین در صورت تعویض ارکان، دستور توقیف، سرقتی بودن خودرو، ممنوع المعامله بودن فرد یا موارد انحصار وراثت، امکان معامله نداشته باشد، به متقاضی احراز اصالت خودرو اطلاع داده خواهد شد.

این سرویس که به‌تازگی در بخش خودرو سوپراپلیکیشن آپ اضافه شده در حال حاضر رایگان در دسترس بوده و قیمت‌گذاری برای آن توسط مراجع ذی‌صلاح انجام خواهد شد.

اطمینان از اصالت خودرو یک امر مهم در معامله خودرو است؛ به‌طوری‌که در سال گذشته، بالغ بر یکصد هزار پرونده شکایت با این موضوع تشکیل شده است. حال این سامانه می‌تواند به خریدارانی که تاکنون به دلیل نبود مرجع استعلام اصالت خودرو، دچار مشکلات مختلفی هنگام انجام معامله می‌شدند، اطمینان بیشتری داده و از بروز مشکلات احتمالی آتی جلوگیری کند. خریداران خودرو و کاربران می‌توانند با دانلود و نصب سوپراپلیکیشن آپ از خدمت استعلام اصالت خودرو و سایر خدمات اپلیکیشن بهره‌مند شوند.

سامانه استعلام اصالت خودرو در اپلیکیشن آپ راه‌اندازی شد

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

شیب ریزش قیمت خودرو تند شد/ آخرین قیمت پژو، ساینا، سمند و کوییک

شیب ریزش قیمت خودرو تند شد/ آخرین قیمت پژو، ساینا، سمند و کوییک

ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو در دومین روز معاملاتی هفته شدت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید