آخرین خبر از بازار سکه/ حباب سکه چقدر کاهش یافت؟

آخرین خبر از بازار سکه/ حباب سکه چقدر کاهش یافت؟

آخرین خبر از بازار سکه/ حباب سکه چقدر کاهش یافت؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد کشتی ‌آرای؛ عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌گو با اقتصاد آنلاین درباره بازار سکه و طلا گفت: این هفته به طور متوسط انس جهانی ۱۳ دلار افزایش قیمت داشت؛ اما بازار طلا و سکه بیشتر تحت تاثیر ارز قرار داشت تا انس جهانی. از طرف دیگر تقاضا نیز کاهش پیدا کرد که منجر به افت حباب سکه شد.

وی افزود: اول هفته هر قطعه سکه حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حباب داشت و با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی، حباب سکه به ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

کشتی آرای با اشاره توقف رشد قیمت‌ها در بازار اظهار داشت: با نوساناتی که قیمت ارز در این روزهای اخیر داشت تقریبا می‌توانیم بگوییم قیمت‌ها در دو روز گذشته به ثبات نسبی رسیده است همین ثبات نیز روی سکه و طلا تاثیر گذاشت که قیمت‌ها زیاد تغییر نکند.

این فعال بازار طلا اضافه کرد: به طور کلی نسبت به هفته گذشته با توجه به افزایش قیمت ارز قیمت و سکه طلا افزایش داشته است. قیمت سکه در اول هفته در محدوده ۳۳ میلیون ۱۰۰ هزار تومان بود که حدود ۴۵۰ هزار تومنان تا آخر هفته افزایش قیمت داشت، سکه طرح قدیم هم تقریبا ۱ میلیون تومان افزایش قمیت داشت. قیمت نیم سکه و ربع سکه نیز هر کدام ۳۰۰ هزار تومان گران شدند و قیمت سکه‌های یک گرمی هم ۱۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

اقتصاد آنلاین آورده است کشتی آرای با بیان اینکه این افزایش قیمت‌ها اثر افزایش نرخ ارز بود، گفت: هر گرم طلای ۱۸ عیار در اول هفته ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده اما در حال حاضر به ۲ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان رسیده است که ۱۳۶ هزار تومان با افزایش همراه بوده است.

وی اضافه کرد: در مجموع بازار روال عادی دارد حباب سکه هم کاهش پیدا کرده است که بخشی از دلیل کاهش آن تاکید بانک مرکزی در واگذاری سکه است که به زودی در اتاق ارز و طلا عرضه خواهد شد.

کشتی آرای در پیش‌بینی از قیمت‌ طلا و سکه در روزهای آینده نیز گفت: انس جهانی تغییری نخواهد داشت؛ اما در بازار داخلی قیمت سکه و طلا قابل پیش‌بینی نیست.

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

در حالی قیمت‌ها در بازار داخلی مسیر کاهشی را در پیش گرفتند که قیمت اونس طلا در پی اعلام تورم فدرال رزرو، صعود محسوسی را تجربه کرد و در محدوده ۲۴۰۰ دلار نوسان داد.

دیدگاهتان را بنویسید