تیتر خبرها
بنز دوباره به ایران برگشت / عکس

بنز دوباره به ایران برگشت / عکس

بنز دوباره به ایران برگشت / عکس

نمایندگی بنز در دی ماه هفتاد سال پیش فعالیت مجدد خود در ایران را با یک آگهی در روزنامه‌ها اعلام کرد. شرکت مریخ در سال ۱۳۳۰ توسط برادران سودآور (کاشانسکی) و با مدیرعاملی فریدون سودآور تأسیس شد که نمایندگی واردات مرسدس بنز به ایران را بر عهده داشت. خاندان سودآور، مهاجران اهل شهر کاشان بودند که به عشق‌آباد ترکمنستان (قسمتی از شوروی سابق) مهاجرت نموده و با نام (کاشانسکی) فعالیت تجاری خود را آغاز کردند. حسینعلی کاشانسکی و پسرانش، صمد، احمد و فریدون، پس از انقلاب روسیه به ایران بازگشتند و نام خانوادگی “سودآور” را برگزیدند و به فعالیت‌های تجاری پرداختند که شرکت مریخ را نیز تاسیس کردند.

بنز دوباره به ایران برگشت +عکس

بنز دوباره به ایران برگشت +عکس

در دهه ۵۰ دفتر مرکزی این شرکت ابتدا به بلوار کشاورز و سپس به خیابان ولیعصر (عج) ابتدای اسفندیار، منتقل که با وقوع انقلاب و خارج شدن خانواده سودآور از کشور این شرکت مصادره شد. یک روز بعد از انتشار این آگهی، خبری در روزنامه اطلاعات منتشر شد مبنی بر خرید اتوبوس‌های مرسدس بنز برای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران. آگهی شرکت مریخ در روزنامه اطلاعات ۲ دی ۱۳۳۲ و خبر استفاده از اتوبوس‌های بنز در تهران را بخوانید و عکسی از نمایندگی مرسدس بنز در ایران واقع در بلوار کشاورز را تماشا کنید.

220223

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید