۶ خودروی دردسرساز را بشناسید/ متقاضیان این محصولات را نخرند

۶ خودروی دردسرساز را بشناسید/ متقاضیان این محصولات را نخرند

۶ خودروی دردسرساز را بشناسید/ متقاضیان این محصولات را نخرند

به گزارش خبرآنلاین، لیفان X۶۰, ام وی ام ۳۱۵ با گیربکس اتوماتیک، SWM, ام وی ام ۵۳۰, لیفان ۶۲۰ و لیفان X۵۰ محصولاتی هستند که به خریداران خودرو پیشنهاد نمی‌شوند.

اقتصاد نیوز در خبری نوشت:بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد چنانچه متقاضیان ۶ خودروی بالا را خریداری کنند این اقدام چیزی جز خرید دردسر برای آنها نیست. خودروهای یاد شده همگی از محصولاتی برندهای چینی هستند که توسط خودروسازان خصوصی مونتاژ و روانه بازار شدند.

حضور این ۶ خودرو در بازار قدمتی حول و حوش یک دهه‌ای دارد. (البته به جز SWM) حضور یک دهه این خودروها در بازار به معنای آن است که دیگر مدل صفر کیلومتر آنها در بازار حضور ندارد.

بنابراین متقاضیان خرید خودرو چنانچه این خودروها را در لیست خرید خود قرار داده باشند چاره ای ندارند جز اینکه به سراغ مدل های دست دوم آن‌ها بروند.

خرید مدل دست دوم این خودروها نیز به دلیل اینکه با چالش خدمات پس از فروش روبرو هستند در شرایط فعلی به سود مشتری نیست. شرکت های خودروساز بر اساس قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو باید ۱۰ سال خدمات پس از فروش به محصول تولیدی خود بدهند و بعد از آن دیگر تعهدی نسبت به ارائه خدمات پس از فروش ندارند.

با توجه به بازه زمانی که از تولید این خودروها می گذرد به نظر می رسد دیگر این محصولات خودروسازان خصوصی شامل قانون حمایت ار مصرف کنندگان خودرو نمی شوند.

بنابراین جدی ترین چالش خریداران ۶ خودروی یاد شده داشتن خدمات پس از فروش و تامین قطعات مورد نیاز است.

بررسی شرکت های تولید کننده خودروهای یاد شده نشان می دهد برخی از آنها فعالیت خود را متوقف کرده و همین مساله بیش از پیش باعث دردسر مشتریان برای گرفتن خدمات پس از فروش شده است. آن شرکت هایی هم که همچنان حضور دارند و محصولات خود را به بازار می فرستند در حال حاضر تمرکز خود را روی محصولات جدید قرار داده و خدمات دهی و همچنین تامین قطعات را به کُندی و با تاخیر فراوان انجام می دهند.

بازار خودرو از زمان بازگشت تحریم ها در سال ۹۷ نوسانی شد و شاهد جهش قیمت خودرو بودیم. این اتفاق سبب شد تا متقاضیان خودرو با توجه به بودجه و سلیقه خود اقدام به خرید خودرو کنند در این میان توجه به دسترس بودن خدمات پس از فروش و همچنین تامین قطعات چندان از سوی برخی از مشتریان مورد توجه نبود و همین مساله آنها را به دردسر انداخت.

بازار خودرو با توجه به جهش قیمتی و همچنین پیشی گرفتن تقاضا از عرضه طی دوران تحریم میزبان سرمایه های سرگردان نیز بوده است. این به آن معناست که علاوه بر مصرف کنندگان خودرو، دارندگان سرمایه نیز به منظور محافظت از دارایی خود در قبال تورم به بازار خودرو ورود کرده و قصد تبدیل سرمایه ریالی خود به خودرو را داشتند.

اما آنچه در این میان به نوعی مغفول مانده اینکه هر خودرویی ارزش خرید ندارد.

خریداری محصولاتی که مانند ۶ خودروی بالا از خدمات پس از فروش محروم هستند چه برای مصرف کنندگان و چه برای سرمایه گذاران نه تنها خورو نمی شود بلکه سرمایه آنها را نیز در مقابل موج های تورمی حفظ نمی کند.

بنابراین بهتر است متقاضیان خودرور، پیش از ورود به بازار زمان بیشتری را به بررسی محصولات موجود در بازار اختصاص دهند و در کنار بحث های مالی و مدل های خودرو به طور ویژه به وضعیت خدمات پس از فروش توسط شرکت های تولید کننده و همچنین بررسی بازار لوازم یدکی خودروی مورد نظر خود نیز بپردازند.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید