یک پیش‌بینی جالب درباره بازار ارز/ نرخ دلار تا چه حد تغییر می‌کند؟

یک پیش‌بینی جالب درباره بازار ارز/ نرخ دلار تا چه حد تغییر می‌کند؟

یک پیش‌بینی جالب درباره بازار ارز/ نرخ دلار تا چه حد تغییر می‌کند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محسن احتشام، عضو کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی ایران در واکنش به صدور قطعنامه هسته‌ای شورای حکام علیه ایران و عدم‌اثرگذاری آن بر نرخ ارز گفت: بی‌تردید در شرایط کنونی بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند که با صدور قطعنامه علیه ایران، شاهد افزایش قیمت ارز خواهیم بود، اما تداوم ثبات و آرامش در بازار ارز، بهترین مصداق برای مدیریت خوب و مطلوب بانک مرکزی در این شرایط بود.

او به تسنیم عنوان کرد: البته همچنان معتقدم بانک مرکزی باید با اجرای راهکارهای ویژه‌ای در راستای حمایت از صادرات و تولید گام بردارد، چراکه تجربه نشان داده است هرگاه فعالان عرصه صادرات و تولید مورد حمایت قرار گرفته‌اند، ارز کافی وارد کشور شده و انتظارات تورمی نیز کاهش یافته است، طبیعتاً دشمن نیز با توجه به همین موضوع در حال تخریب اقتصاد ایران است و بیش از هر چیز، افزایش انتظارات تورمی و بر هم زدن بازار ارز را نشانه گرفته است که بانک مرکزی باید به این موضوع تمرکز کافی داشته باشد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به بهبود متغیرهای پولی که در جهت سیاست تثبیت و پشتیبانی از ثبات نسبی بازار ارز محقق شد، گفت: قطعاً بانک مرکزی می‌تواند در این شرایط بحرانی، اقدامات دشمن را در جهت بر هم زدن بازار ارز خنثی کند، به‌شرط آنکه تا حد امکان از سیاست‌های انقباضی اجتناب کند و با حمایت از فعالان عرصه تولید و صادرکنندگان، زمینه ورود ارز به کشور را فراهم آورد.

احتشام با تأکید بر اینکه هیچ تصمیم و قطعنامه‌ای نمی‌تواند یک اقتصاد قوی و امن را تحت تأثیر قرار دهد، گفت: زمانی که اصرار داریم باید از تولید و صادرات حمایت بیشتری شود، منظورمان رساندن اقتصاد کشور به نقطه‌ای امن و قوی است تا هیچ خطر و دسیسه‌ای از سوی کشورهای غربی متوجه آن نشود، به همین دلیل معتقدم بانک مرکزی می‌تواند به‌خوبی در این خصوص ایفای نقش کند، چراکه با مدیریت منطقی و اصولی بانک مرکزی در یک سال گذشته شاهد بودیم موج‌های متعدد هیجانی در بازار ارز بعد از مدت کوتاهی فروکش کرده است و بازار به ثبات و آرامش رسیده است.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید