یک پیش‌بینی از آینده بازار/ طلا مسیر نزولی را ادامه می‌دهد؟

یک پیش‌بینی از آینده بازار/ طلا مسیر نزولی را ادامه می‌دهد؟

یک پیش‌بینی از آینده بازار/ طلا مسیر نزولی را ادامه می‌دهد؟

به گزارش خبرآنلاین ،قیمت طلا و سکه روز شنبه هر سه روند افزایشی، کاهشی و خنثی را داشت.

تجارت نوز در خبری نوشت:در حالی که در شروع به کار بازارها در نخستین روز معاملاتی هفته روند قیمت در بازار طلا به طور یکدست افزایشی بازگشایی شد، اما افت محدود دلار، افزایش اونس جهانی طلا و رکود تقاضا ریتم بازار فلز زرد را به هم ریخت.

Screenshot 2024-06-15 at 5.12.05 PM

پیش بینی قیمت طلا و سکه

بازار طلا با نوسانات محدود در منطقه‌ای مشخص رفت و برگشت دارد و معامله‌گران، این ریتم الاکلنگی را تا انتخابات ریاست‌جمهوری برقرار می‌دانند. تحلیلگران اقتصادی تا انتخابات پیش رو ریتم بازار طلا را همانند هفته‌های اخیر با نوسانات محدود پیش‌بینی می‌کنند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند هر رفتاری در بازار دلار تاثیر مستقیمی بر قیمت طلا و سکه دارد. آنها می‌گویند روند فعلی بازار طلا را می‌توان کوتاه‌مدت دانست زیرا انتظارات تورمی افزایشی است و برجامی نیز رخ نداده است.

گفتنی است اونس جهانی طلا به دلیل تعطیلات پایانی هفته روی رقم ۲۳۳۲ دلاری و اونس جهانی نقره نیز با رقم ۲۹ دلار و ۵۵ سنتی ثابت است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز شنبه کاهش ۱۴۰ تومانی داشت و روی رقم ۵۵ هزار و ۹۹۰ تومانی معامله شد.

سکه امامی روز شنبه ۲۶ خرداد روی رقم ۳۹ میلیون و ۹۵۳ هزار تومانی معامله شد و کاهش ۱۹۲ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار در ابتدای معاملات روز شنبه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی پیدا کرد و به کانال ۳۷ میلیونی صعود کرد، اما در ادامه معاملات افزایش قیمت در بازار طلا تعدیل شد و این قطعه روی قیمت ۳۶ میلیون و ۸۲۵ هزار تومانی معامله شد و رشد ۱۵ هزار تومانی داشت.

گفتنی است قیمت نیم‌سکه و ربع‌سکه با کاهش ۵۰ هزار تومانی روی رقم‌های ۲۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی و ۱۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی ایستاد و سکه گرمی بدون تغییر و با قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی بسته شد.

رشد قیمت طلا از سکه جلو افتاد

قیمت طلا در اولین روز معاملاتی هفته افزایش بیشتری نسبت به سکه داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رقم ۱۴ میلیون و ۵۴۹ هزار تومانی معامله شد و رشد ۲۰۴ هزار تومانی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۴۶ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۵۹ هزار تومانی ایستاد. طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۱۴ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز شنبه در تمام قطعات کاهشی شد. حباب سکه امامی ۳۱۴ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰۷ هزار تومان، ربع‌سکه ۷۸ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

قیمت دلار در شروع هفته پایانی تیر با روند کاهشی بازگشایی شد و در کریدور پنجم یک کانال عقب‌نشینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید