گزینه‌های پیشنهادی ایران خودرو به حواله‌داران پژو پارس / جانشین پژو پارس چقدر آب می‌خورد؟

گزینه‌های پیشنهادی ایران خودرو به حواله‌داران پژو پارس / جانشین پژو پارس چقدر آب می‌خورد؟

گزینه‌های پیشنهادی ایران خودرو به حواله‌داران پژو پارس / جانشین پژو پارس چقدر آب می‌خورد؟

پژو پارس نفس‌های آخر را روی خط تولید می‌کشد و طبق قول‌وقرار سازمان ملی استاندارد و ایرانخودرو باید تا ۳۱ خرداد رسما بازنشسته شود.

پلتفرم قدیمی پژو پارس اجازه اضافه شدن استانداردهای ۸۵ گانه را نمی‌دهد و حالا با نزدیک شدن به موعد توقف تولید پژو پارس، سه گزینه در دسترس حواله‌داران قرار گرفته است؛ تارا دنده‌ای V۱p، پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما، سورن پلاس XU۷P. اولی حدود ۱۴۲ میلیون تومان گران‌تر از پژو پارس است و پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما حدود ۶۰ میلیون بیشتر از خود پژو پارس آب می‌خورد. سورن پلاس XU۷P اما با همان پلتفرم و موتور پژو پارس به متقاضیان سامانه یکپارچه تحویل داده می‌شود و به‌خاطر اضافه شدن چند آپشن اجباری حدود ۲۰ میلیون بیشتر از پژو پارس در کارخانه به‌فروش می‌رسد.

سورن پلاس XU۷P؛ ۴۶۵ میلیون

قیمت سورن پلاس XU۷P در کارخانه کمی بیش از ۴۶۵ میلیون تومان است. قیمت سورن پلاس XU۷P در کارخانه طبق فهرست محصولات ایرانخودرو دقیقا به ۴۶۵ میلیون و ۸۵ هزار تومان می‌رسد و این عدد نسبت به قبل تعطیلات نوروز تقریبا شش میلیون تومان افزایش پیدا کرده.

سورن پلاس XU۷P که در خیلی از آیتم‌ها واقعا جانشین پژو پارس می‌تواند باشد، در بازار آزاد خودرو به طور متوسط ۶۲۵ میلیون تومان قیمت دارد. اختلاف قیمت سورن پلاس XU۷P در کارخانه و بازار به این ترتیب ۱۶۰ میلیون تومان برآورد می‌شود که البته این عدد تا موعد تحویل خودرو می‌تواند متفاوت باشد.

سورن پلاس XU۷P یکی از چند پروژه پلاس‌سازی خودروسازان داخلی است که از اواخر دهه ۹۰ پا به بازار گذاشت و از حیث فنی تقریبا همان پژو پارس XU۷P محسوب می‌شود. اضافه شدن کروز کنترل و همه آپشن‌هایی که در قالب استانداردهای ۸۵ گانه تعریف می‌شود، می‌تواند مهمترین مزیت سورن پلاس XU۷P باشد. اما نهایتا با محصولی سروکار داریم که روی پلتفرم قدیمی ایرانخودرو سوار شده و بعد این ههه تغییر چهره، به اسم سمند جدید شناخته می‌شود.

تارا V۱p؛ ۵۸۷ میلیون

تارا V۱p یکی از جدید محصولات ایرانخودرو در بازار است. اواخر دی‌ماه سال گذشته با قیمت تقریبی ۷۷۰ میلیون تومان پا به بازار گذاشت و الان بعد شش ماه به طور متوسط ۸۲۵ میلیون تومان به خریداران پیشنهاد می‌شود.

قیمت تارا V۱p در کارخانه البته کمتر از ۵۹۰ میلیون تومان است. خرید تارا V۱p از کارخانه برای حواله‌داران پژو پارس دقیقا ۵۸۷ میلیون و ۱۲۶ هزار تومان خرج برمی‌دارد که نسبت به خود پژو پارس XU۷P حول‌وحوش ۱۴۲ میلیون تومان بیشتر است.

تارا V۱p نسبت به پژو پارس XU۷P به‌لطف پیشرانه TU۵ پلاس عملکرد فنی بهتری دارد. تقریبا ۱۵ اسب بخار بیشتر آزاد می‌کند، اما مصرف سوخت هر دو مدل به شکل ترکیبی نزدیک هفت لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر تخمین زده می‌شود.

تارا V۱p یا همان تارا دنده‌ای شش سرعته از طرفی با آپشن‌های بیشتری نسبت به پژو پارس در دسترس متقاضیان سامانه یکپارپه قرار می‌گیرد. کروز کنترل، سیستم‌های کنترل پایداری، کنترل ایستایی، سنسور فشار باد و … بخشی از امکانات رفاهی تلقی می‌شود که پژو پارس از آن‌ها محروم است و به همین خاطر محصول قدیمی ایرانخودرو باید از خط تولید کنار گذاشته شود.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانورما؛ ۵۰۴ میلیون

پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما ارزان‌ترین گزینه پیشنهادی ایرانخودرو به‌عنوان جانشین پژو پارس است. قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانورما در کارخانه تحت‌عنوان ۲۰۷ دندده‌ای سقف‌شیشه‌ای ارتقایافته ۵۰۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان اعلام شده.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما با این حال قریب ۶۰ میلیون بیشتر از خود پژو پارس XU۷P است و در بازار آزاد برای همین محصول حول‌وحوش ۸۰۰ میلیون ردوبدل می‌شود.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما به پیشرانه چهارسیلندر TU۵ با حجم ۱.۶ لیتر مجهز شده. ۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتن‌متر گشتاور خروجی به‌کمک گیربکس پنج دنده دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود و راننده می‌تواند نهایتا با سرعتی معادل ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. مصرف سوخت کمتر نسبت به پژو پارس، می‌تواند یکی از برتری‌ها باشد و پسوند ارتقایافته نشان می‌دهد، گزینه پیشنهادی برای جانشین پژو پارس با استانداردهای ۸۵ گانه به دست حواله‌داران می‌رسد.

جانشین پژو پارس با چه قیمتی فروخته می‌شود

خودرو

کارخانه

بازار آزاد

سورن پلاس XU۷P

۴۶۵ میلیون و ۸۵ هزار تومان

۶۲۵ میلیون تومان

پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما ارتقایافته

۵۰۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان

۷۹۵ میلیون تومان

تارا دنده‌ای V۱p

۵۸۷ میلیون و ۱۲۶ هزار تومان

۸۲۵ میلیون تومان

پژو پارس XU۷P

۴۴۵ میلیون و ۷۴۲ هزار تومان

۶۵۰ میلیون تومان

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

قیمت دلار در شروع هفته پایانی تیر با روند کاهشی بازگشایی شد و در کریدور پنجم یک کانال عقب‌نشینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید