تیتر خبرها
کف قیمت دلار مشخص شد/ قیمت دلار احتمالا در نیمه مرداد به این عدد می‌رسد

کف قیمت دلار مشخص شد/ قیمت دلار احتمالا در نیمه مرداد به این عدد می‌رسد

کف قیمت دلار مشخص شد/ قیمت دلار احتمالا در نیمه مرداد به این عدد می‌رسد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، معامله‌گران، خوش‌بینی نسبت به آینده اقتصاد کشور را دلیل ثبات فعلی بازار ارز می‌دانند؛ اما کارشناسان اقتصادی معتقدند روند قیمت دلار افزایشی است و متغیرهای اقتصادی نوید رشد ارزش در بازارهای مالی را می‌دهد.

تجارت‌نیوز در گزارشی نوشت: قیمت دلار روز یکشنبه از ثبات نسبی برخوردار بود و تلرانس قیمت نوسانات محدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومانی داشت. بررسی بازار ارز حکایت از تعادل در روند عرضه و تقاضا دارد و بازارساز در تلاش است، محدوده فعلی را برای اسکناس آمریکایی حفظ کند.

معامله‌گران معتقدند دلار در کریدور ششم کف‌سازی کرده است و افزایش تقاضا امکان کاهش بیشتر قیمت دلار را نمی‌دهد. برخی فعالان بازار ارز معتقدند قیمت دلار تا مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهوری تا نیمه مرداد در محدوده فعلی با تلرانس هزار تا دو هزار تومانی نوسان خواهد داشت و فعلا آرامش در بازارهای مالی برقرار است.

پیش بینی قیمت دلار

کارشناسان اقتصادی معتقدند دلار با تکیه بر رویدادهای سیاسی، افت قیمتی شدیدی نخواهد داشت. آنها می‌گویند تنها تاثیری که انتخاب رئیس جمهوری جدید می‌تواند بر بازارهای مالی بگذارد افزایش قیمت‌ها با شیب ملایم‌تر است. تحلیلگران بازارهای مالی کف قیمت دلار را پله‌های پایانی کریدور پنجم می‌دانند و سقف قیمت این اسکناس را تا پایان سال، دو کریدور بالاتر پیش‌بینی می‌کنند. به اعتقاد آنها صنایع بالادستی کشور، خود را با دلارهای قیمت بالاتر وفق داده‌اند و تلاش‌ها و سیگنال‌های سیاست‌گذار برای روند کاهشی در بازار ارز ثمربخش نیست.

ارزهای مهم افزایشی شدند

گفتنی است قیمت درهم روز یکشنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۱۵۰ تومانی ایستاد. این اسکناس در دومین روز هفته روند رفت و برگشتی داشت و در نهایت نسبت به روز شنبه رشد محدود ۱۰ تومانی را تجربه کرد. قیمت تتر روی رقم ۶۰ هزار ۳۵۰ تومانی ایستاد و کاهش ۱۰۰ تومانی داشت.

پوند انگلیس با کاهش هزار تومانی روی قیمت ۷۷ هزار و ۳۵۰ تومانی معامله شد و رشد ۷۰۰ تومانی داشت و یورو نیز با افزایش ۶۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار و ۶۰۰ تومانی به کار خود پایان داد.

گفتنی است اسکناس دلار روز یکشنبه با رقم ۴۶ هزار و ۴۰۳ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۳۲۷ تومانی عرضه شد و بیش از ۱۵۰ تومان گران شد.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

متوقف شدن قرارداد کرسنت چه نان هایی را از سفره مردم حذف کرد؟ / دعوت به مناظره از سوی آقای زنگنه ‌ همچنان روی میز است

متوقف شدن قرارداد کرسنت چه نان هایی را از سفره مردم حذف کرد؟ / دعوت به مناظره از سوی آقای زنگنه ‌ همچنان روی میز است

یکی از ویژگی‌های بارز نظام مدیریتی ما این است که همان اندازه که از تخلفات کوچک کارمندان جزء عصبانی شده، رگ گردن کلفت می‌کنیم و با سرعت فرد متخلف را به سزای عملش می‌رسانیم، در برابر تخلفات و خطاهای مسئولان بالاتر سکوت پیشه کرده و خیلی به روی خودمان نمی‌آوریم!

دیدگاهتان را بنویسید