کاهش ۵٠ تا ٢٠٠ هزار تومانی قطعات سکه/ روند نزولی قیمت در بازار طلا ادامه دارد؟

کاهش ۵٠ تا ٢٠٠ هزار تومانی قطعات سکه/ روند نزولی قیمت در بازار طلا ادامه دارد؟

کاهش ۵٠ تا ٢٠٠ هزار تومانی قطعات سکه/ روند نزولی قیمت در بازار طلا ادامه دارد؟

به گزارش خبرآنلاین،قیمت طلا و سکه در اولین روز از هفته دوم خرداد با کاهش قیمت اونس جهانی طلا همراه شد و در روند نزولی قرار گرفت.

تجارت نیوز در خبری نوشت:تلرانس کاهش قیمت در بازار طلا در محدوده ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی بود.

Screenshot 2024-06-01 at 5.18.49 PM

معامله‌گران، ریزش‌های بازار طلا را کوچک‌تر از افزایش قیمت می‌دانند. آنها معتقدند این بازار در روند رفت و برگشتی گرفتار شده و همین موضوع هرگونه پیش‌بینی را برای قیمت طلا و سکه سخت کرده است. تحلیلگران بازارهای مالی می‌گویند هر رویدادی در دنیا به خصوص در حوزه سیاست می‌تواند بر قیمت طلا اثرگذار باشد. به نظر آنها موضوع مجرم شناخته شدن ترامپ بر کاهش قیمت طلای جهانی اثر چشمگیری گذاشت و بازار داخلی طلا را با خود همراه کرد.

قیمت نقره با کاهش بازارهای جهانی همراه شد

اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش به دلیل تعطیلی پایان هفته در بازارهای جهانی روی رقم ۲۳۲۷ دلاری و قیمت نقره روی رقم ۳۰ دلار و ۴۳ سنتی ثابت است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز شنبه با رقم ۵۷ هزار و ۴۷۰ تومانی معامله شد و کاهش بیش از دو هزار تومانی داشت.

قیمت سکه گرمی همچنان ثابت است

قیمت سکه شنبه ۱۲ خرداد با کاهش ۲۱۵ هزار تومانی روی رقم ۴۰ میلیون و ۴۸۹ هزار تومانی بسته شد. سکه‌ بهار با کاهش ۱۷۵ هزار تومانی روی رقم ۳۷ میلیون و ۳۳۰ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است قیمت نیم‌ و ربع‌سکه هر یک ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد و به‌ترتیب روی قیمت‌های ۲۳ میلیون تومانی و ۱۵ میلیون تومانی معامله شد. سکه گرمی بدون تغییر و با قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به کار خود پایان داد.

مثقال ۱۵۰ هزار تومان ارزان شد

قیمت طلا روز شنبه کاهشی است. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۴۴۴ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۳۵ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۳۴ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۷۹ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز شنبه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۹۲ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۱ هزار تومان و سکه گرمی ۳۵ هزار تومان افزایش پیدا کرد. حباب نیم‌سکه ۵۵ هزار تومان و ربع‌سکه ۱۲۷ هزار تومان کاهشی شد.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

یارانه‌بگیران حتما بخوانند/ زمان واریز یارانه جدید دولت اعلام شد + جزییات

یارانه‌بگیران حتما بخوانند/ زمان واریز یارانه جدید دولت اعلام شد + جزییات

طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها، زمان واریز یارانه نقدی دهک‌های اول تا سوم، بیست و پنجم هر ماه تعیین شده است. خانواری که جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار می‌گیرند، مبلغ یارانه نقدی سی‌ام هر ماه به دست‌شان می‌رسد. همچنین، طبق روال ماه‌های قبل، انتظار می‌رود فردا، دوشنبه (هجدهم تیرماه) اعتبار کالابرگ مشمولان شارژ شود.

دیدگاهتان را بنویسید