چرا پول کسانی که در حراج سکه برنده نشدند، با تاخیر برگردانده شد؟

چرا پول کسانی که در حراج سکه برنده نشدند، با تاخیر برگردانده شد؟

چرا پول کسانی که در حراج سکه برنده نشدند، با تاخیر برگردانده شد؟

به گزارش خبرآنلاین،اولین حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، روز یکشنبه (۱۳ اسفند) برگزار شد. بدین‌ترتیب مقرر شد در این مرحله از حراج، ربع سکه طلا با ضرب سال ۱۳۸۶ عرضه شود. متقاضیان باید با در نظر گرفتن قیمت پیشنهادی خود به علاوه هزینه‌های عملیاتی مربوطه و متناسب با تعداد درخواستی، اقدام به واریز وجه و شارژ کیف پول خود می‌کردند.

ایسنا در گزارشی نوشت:البته قرار بود حراج سکه در مرکز مبادله از ساعت ۱۲ آغاز شود؛ اما اینطور که از سوی مرکز اعلام شد، به‌دلیل تقاضای گسترده، این سایت دچار اختلال شده و برای همه متقاضیان در دسترس نبود. هرچند سخنگوی مرکز مبادله اعلام کرد حراج بعدی نیز چهارشنبه ۱۶ اسفند انجام خواهد شد تا کسانی که در این حراج موفق به خرید نشدند، این فرصت برایشان فراهم شود.

از طرف دیگر در اطلاعیه‌ای که از سوی مرکز مبادله منتشر شده بود، نوشته بود که وجه پرداخت‌شده توسط متقاضیان خریدی که در حراج برنده نشده‌اند، به کیف پول آنان عودت داده خواهد شد و متقاضی در هر زمان می‌‏تواند موجودی کیف پول را برداشت کند.

با وجود این روز گذشته چند نفر از مخاطبان تماس گرفته و از این موضوع گلایه داشتند که چرا امکان استرداد وجه برایشان مقدور نیست. این در حالی است که در اطلاعیه‌های مرکز مبادله آمده بود که در صورت برنده نشدن افراد، پولشان در کیف پول قرار می‌گیرد و متقاضیان از این بابت شکایت داشتند که چرا با گذشت یک روز از زمان برگزاری حراج، همچنان امکان دریافت وجه خود را ندارند.

مشکلات فنی، مانع استرداد وجه متقاضیان شد

به‌دنبال اعتراض متقاضیان، مرکز مبادله روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «ضمن عرض پوزش از متقاضیان استرداد وجه از سامانه معاملات به‌دلیل مشکلات فنی پیش‌آمده، به اطلاع می‌رساند، به‌زودی قابلیت استرداد وجه در این سامانه فعال خواهد شد و متقاضیان هیچ نگرانی بابت دریافت وجوه خود نداشته باشند.»

البته در این اطلاعیه آمده آن گروه از متقاضیان که خواهان شرکت در دومین حراج سکه طلای این مرکز هستند، می‌توانند مبالغ خود را در کیف پول نگه دارند.

همچنین صبح امروز در نهایت مرکز مبادله ارز و طلا اعلام کرد: مبالغ واریزشده توسط شما در حراج شماره ۱ که صرف خرید نشده است، در حال حاضر قابل برداشت بوده و در صورت ثبت درخواست استرداد، به حساب مورد استفاده شما هنگام واریز عودت داده می‌شود.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید