تیتر خبرها
پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲/ افزایش آهسته و پیوسته در بازار طلا ادامه دارد؟

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲/ افزایش آهسته و پیوسته در بازار طلا ادامه دارد؟

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲/ افزایش آهسته و پیوسته در بازار طلا ادامه دارد؟

به گزارش خبرآنلاین، قیمت طلا در هفته اخیر با بازدهی منفی و سکه با بازدهی مثبت بسته شد. هر چند این هفته دلار بازیگر اصلی بازار طلا بود؛ اما برگشت قیمت انس جهانی به کانال ۱۹۰۰ دلاری روند افزایشی بازار طلا را تحت تاثیر قرار داد.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت که قیمت طلا و سکه در هفته پایانی بهمن در دو روند متفاوت بسته شد. طلا متاثر از برگشت قیمت انس جهانی طلا به کانال ۱۹۰۰ دلاری بازدهی منفی داشت و سکه با بازدهی مثبت این هفته را به پایان رساند. کارشناسان اقتصادی روند قیمت بازار طلا در آخرین ماه سال را متاثر از نوسانات قیمت دلار می‌دانند.

Screenshot 2024-02-16 at 3.15.38 PM

کارشناسان اقتصادی منطقه ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را برای سکه امامی کف قیمت این قطعه می‌دانند و برای طلا نیز منطقه دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی را به عنوان منطقه مهم قیمت در نظر می‌گیرند.

به اعتقاد تحلیلگران بازار، روند قیمت در بازار طلا در فضای بی‌تصمیمی قرار دارد که برای یک معامله‌گر هوشمند مناطق مهم تصمیم‌گیری است. آنها می‌گویند در مناطقی که بازار رنج و بی روند است برای معامله‌گران مناطق آرامی جهت ورود به بازار است.

گفتنی است قیمت طلای جهانی در لحظه نگارش این گزارش افزایشی است و به کانال دو هزار دلاری برگشته است. انس جهانی طلا روی رقم ۲۰۰۷ دلاری ایستاده است.

روز مثقال به کانال ۱۲ میلیونی برگشت

سکه امامی روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ افزایش ۳۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۳۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار با رشد ۵۳۰ هزار تومانی روی قیمت ۳۰ میلیون و ۵۱۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است نیم‌سکه و ربع‌ سکه به ترتیب با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی و ۵۰ هزار تومانی با رقم ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومانی مبادله شد. در آخرین معامله هفته اخیر سکه گرمی با کاهش محدود پنج هزار تومانی تنها قطعه کاهشی در خانواده سکه‌ها بود. این قطعه روی رقم پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ایستاد.

قیمت طلا روز پنجشنبه ۲۶ بهمن با روند افزایشی بازگشایی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار رشد ۶۰ هزار تومانی داشت و با رقم ۱۲ میلیون ۲۷ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش هشت هزار و ۶۰۰ تومانی دارد و روی رقم دو میلیون و ۷۷۶ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۷۳۶ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روند متوازنی با قیمت قطعات سکه دارد. حباب سکه‌ امامی ۷۸ هزار تومان، سکه‌ بهار ۳۱۶ هزار تومان، نیم‌سکه هشت هزار تومان، ربع سکه ۶ هزار تومان افزایش دارد. و سکه گرمی کاهش ۲۷ هزار تومانی دارد.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید