پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / ریتم مناظرات انتخاباتی، سکه امامی را ۴۳ میلیونی کرد؟

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / ریتم مناظرات انتخاباتی، سکه امامی را ۴۳ میلیونی کرد؟

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / ریتم مناظرات انتخاباتی، سکه امامی را ۴۳ میلیونی کرد؟

به گزارش خبرآنلاین ،قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته در روند متفاوتی بازگشایی شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:قیمت طلا با کاهش ارزش طلای جهانی همراه شد و سکه در مسیر افزایشی قرار گرفت.

Screenshot 2024-07-02 at 4.58.07 PM

پیش بینی قیمت طلا و سکه

به نظر می‌رسد معاملات بازار طلا با وجود رشد حباب قطعات سکه، متاثر از افزایش انتظارات تورمی و ترس از رشد قیمت‌ها بعد از انتخابات ریاست جمهوری رخ داده است.

برخی فعالان بازار طلا معتقدند، اولین مناظره دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و اعلام برنامه‌های پیشنهادی نامزدها که دوشنبه شب برگزار شد، احتمال رشد قیمت‌ها بعد از انتخابات را بالا برده و منجر به رشد تقاضا برای خرید سکه شده است.

کارشناسان اقتصادی، بازارهای مالی را با چشم‌انداز نتیجه انتخابات رصد می‌کنند و معتقدند در شرایط فعلی هرگونه پیش‌بینی برای روند قیمت‌ها نشدنی است.

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش چهار دلاری روی رقم ۲۳۲۷ دلاری ایستاده است. اونس جهانی نقره با رشد محدودی روی رقم ۲۹ دلار و ۵۴ سنتی معامله می‌شود. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی افزایش ۲۲۰ تومانی داشته و با قیمت ۵۸ هزار و ۷۹۰ تومانی معامله می‌شود.

نیم‌سکه به کانال ۲۴ میلیونی صعود کرد

سکه امامی سه‌شنبه ۱۲ تیر با رشد ۴۰۰ هزار تومانی روی رقم ۴۳ میلیون و ۳۲ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار با رشد ۷۰ هزار تومانی روی رقم ۳۸ میلیون و ۹۹۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است نیم‌سکه با رقم ۲۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومانی معامله شد و افزایش ۳۰۰ هزار تومانی داشت. ربع سکه ۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی معامله شد. سکه گرمی بدون تغییر قیمت و با رقم هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی عرضه شد.

حباب سکه امامی ۹ میلیونی شد

قیمت طلا در چهارمین روز هفته کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۷۹ هزار تومانی با رقم ۱۵ میلیون و ۲۱۳ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۱۸ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۵۱۲ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۴۶۵ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز سه‌شنبه روند افزایشی یکدستی داشت. حباب سکه امامی ۴۷۴ هزار تومان، سکه بهار ۱۵۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۶۵ هزار تومان و سکه گرمی هشت هزار تومان رشد کرد.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

قیمت دلار در شروع هفته پایانی تیر با روند کاهشی بازگشایی شد و در کریدور پنجم یک کانال عقب‌نشینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید