پیش بینی قیمت دلار ۱۷ تیر ۱۴۰۳ / جهش تقاضا دلار را از ریزش منصرف کرد

پیش بینی قیمت دلار ۱۷ تیر ۱۴۰۳ / جهش تقاضا دلار را از ریزش منصرف کرد

پیش بینی قیمت دلار ۱۷ تیر ۱۴۰۳ / جهش تقاضا دلار را از ریزش منصرف کرد

به گزارش خبرآنلاین، قیمت دلار روز شنبه با افت دو هزار تومانی به کریدور پنجم سقوط کرد و در کانال پایانی این کریدور معامله شد، اما در این محدوده کمتر از چند ساعت دوام نداشت و در کریدور ششم به کار خود پایان داد.

روشن شدن نتیجه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در نخستین ساعات معاملاتی روز شنبه به بازارهای مالی ریتم کاهشی داد و نوسانات در کریدور پنجم تا میانه روز ادامه داشت؛ با این حال، رشد تقاضا در پایان معاملات این روز بار دیگر دلار را در کریدور ششم نشاند. اسکناس آمریکایی در آخرین معامله روز شنبه ۱۶ تیر در کف کریدور ششم بسته شد.

معامله‌گران معتقدند ماندگاری موقت قیمت دلار در کریدور پنجم و برگشت دوباره دلار به کریدور ششم متاثر از افزایش تقاضا برای خرید اسکناس دلار بوده است. آنها می‌گویند افزایش انتظارات تورمی در کوتاه‌مدت مهم‌ترین عامل پرش‌های مقطعی قیمت دلار است.

پیش بینی قیمت دلار

کارشناسان اقتصادی در هفته‌های گذشته ریتم کاهشی بازار ارز را به دلیل خوش‌بینی‌های سیاسی و پیروزی نامزد میانه‌رو پیش‌بینی کرده بودند. آنها معتقدند تاثیرپذیری بازارهای مالی از رویدادهای سیاسی محدود و کوتاه‌مدت است و نرخ ارز بیش از آنکه از موضوعات روانی و انتظارات تورمی خط بگیرد با متغیرهای اقتصادی همراه می‌شود.

به نظر می‌رسد بازار ارز جایگاه خود را در چند روز آینده پیدا خواهد کرد و طی دو سه روز پیش رو به تعادل نسبی خواهد رسید.

تتر با افت و خیز دلار تراز شد

گفتنی است قیمت درهم روز شنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۱۴۰ تومانی ایستاد و افت ۵۰۰ تومانی پیدا کرد. قیمت تتر روی رقم ۶۰ هزار و ۴۵۰ تومانی ایستاد و کاهش هزار و ۴۰۰ تومانی داشت.

پوند انگلیس با کاهش هزار تومانی روی قیمت ۷۶ هزار و ۷۳۰ تومانی معامله شد و کاهش ۷۳۰ تومانی داشت و یورو نیز کاهش ۵۰۰ تومانی پیدا کرد و روی رقم ۶۵ هزار تومانی به کار خود پایان داد.

217

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید