پیش بینی قیمت دلار ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ / دلار در فاز کاهشی قرار گرفت؟

پیش بینی قیمت دلار ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ / دلار در فاز کاهشی قرار گرفت؟

پیش بینی قیمت دلار ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ / دلار در فاز کاهشی قرار گرفت؟

قیمت دلار روز چهارشنبه با کاهش ۵۰۰ تومانی در پله دوم کانال هشتم از کریدور پنجم معامله شد. معامله‌گران افت محدود قیمت را متاثر از سیگنال‌های سیاسی می‌دانند که روانه بازار شد.

سیگنال‌های سیاسی در مورد توافقات ایران و آمریکا در عمان، احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در نشست هفته آینده شوری حکام و انتخابات پیش رو، معامله‌گران بازار ارز را دست‌ به عصا کرد و بزرگان این بازار ترجیح دادند تا حصول نتیجه رخدادهای ذکرشده منتظر بمانند؛ اما تحلیلگران اقتصادی معتقدند برخی از سیگنال‌های سیاسی به‌عمد از سوی سیاست‌گذار رسانه‌ای می‌شود تا اهرمی برای مهار قیمت دلار باشد.

دلار با سیگنال‌سازی کاهشی شد؟

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، در هفته دوم خرداد برخی از سیگنال‌ها می‌تواند افزایشی‌های بازار را در موقعیت خرید قرار دهد. آنها معتقدند در ۶ماهه دوم سال، روند قیمت دلار وضوح بیشتری پیدا می‌کند و طی چندماهه اردیبهشت، خرداد و تیر قیمت در کف سالانه خود قرار دارد.

کارشناسان اقتصادی با توجه به سیاست‌های کنترلی بانک مرکزی برای هفته پیش رو، روزهای آرامی را برای بازارهای مالی پیش‌بینی می‌کنند. به اعتقاد آنها در صورتی که اخبار منفی یا مثبتی مخابره نشود، قیمت دلار در هفته دوم خرداد در محدوده‌های فعلی نوسان خواهد داشت.

درهم از کاهش دلار حمایت کرد

گفتنی است قیمت درهم روز چهارشنبه ۹ خرداد با کاهش ۲۸۰ تومانی با قیمت ‍۱۶ هزار و ۲۰ تومان معامله شد. تتر کاهش بسیار ناچیزی داشت و با رقم ۵۸ هزار و ۸۵۰ تومانی معامله شد.

قیمت پوند انگلیس در پنجمین روز هفته ۲۰۰ تومان کاهش یافت و با رقم ۷۴ هزار و ۲۸۰ تومانی معامله شد و یورو با افت هزار و ۱۰۰ تومانی یک کانال عقب‌نشینی کرد و روی رقم ۶۳ هزار و ۱۵۰ تومانی ایستاد.

شایان ذکر است اسکناس دلار و حواله دلار روز چهارشنبه رشد ۶۰ تومانی داشتند و در کانال قیمتی جدید پیشروی کردند. اسکناس دلار با رقم ۴۵ هزار و ۸۴ تومان و حواله دلار با رقم ۴۲ هزار و ۹۵ تومان عرضه شد.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید