پیش بینی بورس سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ / شناسایی مثلث تهدیدکننده بازار سرمایه

پیش بینی بورس سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ / شناسایی مثلث تهدیدکننده بازار سرمایه

پیش بینی بورس سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ / شناسایی مثلث تهدیدکننده بازار سرمایه

به گزارش خبرآنلاین، در پایان معاملات روز میانی هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 0.81 درصدی، معادل 16 هزار و 717 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 49 هزار و 419 واحدی قرار گرفت.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت:افت ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با افت 1.48 درصدی (معادل ده هزار و 734 واحد)، تا پله 712 هزار واحدی افزایش یافت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز دوشنبه، سه هزار و 641 میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز میانی هفته را هم هفت میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آن‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز دوشنبه بورس، خبر از خروج 345 میلیارد و 700 میلیون تومانی پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

پیش بینی بورس سه شنبه

افزایش نرخ بهره رسمی و رسیدن آن به ارتفاع 30 درصدی به صورت رسمی از سوی بانک مرکزی، بازار پول را داغ‌تر از بازار سهام کرده است. از سوی دیگر، نرخ سود اسناد خزانه به 31 درصد رسیده و در قله تاریخی خود قرار گرفته است.

قرارگیری نرخ بهره بانکی در ارتفاع 30 درصدی، نرخ بهره موثر را به 34 درصد می‌رساند. ترکیب نرخ بهره بالا همزمان با قیمت‌گذاری دستوری و کنترل دلار نیما، مثلثی ساخته که تالار شیشه‌ای را به خاک و خون کشیده است. کارشناسان معتقدند این ترکیب، پایدار نیست و باید دید دولت تا چه زمانی این مسیر را ادامه خواهد داد.

در حال حاضر اما، ارزش معاملات در باتلاق سه هزار میلیارد تومانی قرار گرفته است و تا زمانی که این شاخص ارزیابی شرایط بازار، به ارتفاعات بالایی همچون حداقل 8 هزار میلیارد تومان رشد نکند نمی‌توان انتظار رشد از بازار به ویژه سهام شاخص‌ساز را داشت.

در حال حاضر، فعالان بازار تمایلی به افت بیشتر قیمت‌های تابلوی بورس ندارند اما از سوی مقابل، انگیزه و سوخت لازم برای رشد نیز در اختیار بازار وجود ندارد. پمپاژ اخبار مثبت و حرکت سنتیمنت جاری در میان فعالان بازار به سمت و سوی مثبت، می‌تواند این انرژی را برای بازار فراهم کند.

217

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید