پیش‌بینی یک فعال بازار درباره قیمت طلا در هفته آینده/ الان طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

پیش‌بینی یک فعال بازار درباره قیمت طلا در هفته آینده/ الان طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

پیش‌بینی یک فعال بازار درباره قیمت طلا در هفته آینده/ الان طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد کشتی آرای در خصوص وضعیت بازار طلا در هفته پایانی خرداد ماه گفت: در هفته‌ای که گذشت قیمت جهانی طلا نوسانی را تجربه کرد که در برخی روزها کاهشی و در برخی روزها افزایشی بود. در طول هفته قیمت جهانی طلا با ۱۰ دلار کاهش همراه بود؛ اما امروز -جمعه- با کمی افزایش به ۲ هزار و ۳۴۸ دلار رسیده که نسبت به هفته گذشته ۱۲ دلار افزایش قیمت را تجربه کرد.

وی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: کاهش قیمت ارز باعث شد در طول هفته گذشته، قیمت سکه با کاهش همراه باشد. با توجه به افزایش تقاضا در بازار به دلیل ایام محرم و توزیع سکه توسط بانک مرکزی، بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار شد و حباب سکه کاهش یافت.

این فعال بازار طلا با تاکید براینکه قیمت طلا با توجه به نوسانات قیمت جهانی و ثابت ماندن قیمت ارز، تغییر چندانی نداشته است، خاطرنشان کرد: قیمت سکه طرح قدیم در هفته‌ای که گذشته و در آخرین معاملات با ۴۰۰ هزار تومان کاهش قیمتی به نرخ قیمت ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید با ۳۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی ۳۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه با ۳۵۰ هزار تومان کاهش هفتگی ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۴۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی بدون تغییر ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت خوردند.

کشتی آرای افزود: هر گرم طلای آب شده با توجه به نواسانات قیمت انس و ثابت ماندن قیمت ارز، ۱۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان به فروش رسید و هر گرم ۱۸ عیار بدون تغییر فاحش در طول هفته به نرخ ۳ میلیون و ۳۶۳ هزار تومان داد و ستد شد.

این فعال بازار طلا با تاکید بر اینکه کاهش قیمت سکه به دلیل توزیع سکه توسط بانک مرکزی اتفاق افتاد، تصریح کرد: حباب سکه در آخرین معاملات هفته با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

وی درباره وضعیت قیمت طلا در هفته پیش‌رو افزود: با توجه به اینکه در ۲ الی سه هفته گذشته شاهد ثبات قیمت طلا در بازار بودیم، در هفته نیز این ثبات ادامه پیدا کند.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

قیمت دلار در شروع هفته پایانی تیر با روند کاهشی بازگشایی شد و در کریدور پنجم یک کانال عقب‌نشینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید