پیش‌بینی قیمت ارز ۳۰ خرداد ۱۴۰۳/ قیمت دلار حساس شد

پیش‌بینی قیمت ارز ۳۰ خرداد ۱۴۰۳/ قیمت دلار حساس شد

پیش‌بینی قیمت ارز ۳۰ خرداد ۱۴۰۳/ قیمت دلار حساس شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روند افزایشی قیمت دلار در حالی که بازار ارز چندان رونقی ندارد و بازارهای همسایه در تعطیلی عید قربان هستند، متاثر از برخی پالس‌های سیاسی در خصوص برجام بوده است.

تجارت‌نیوز در گزارشی نوشت: قیمت دلار در آخرین روزهای خرداد با رشد ۶۰۰ تومانی بازگشایی شد و با کریدور بالاتر فقط ۵۰۰ تومان فاصله داشت. در حالی که قیمت این اسکناس طی دو روز ابتدایی هفته همواره کاهشی بوده، اما بازیگران بازار ارز سیگنال‌های سیاسی را دلیل افزایش محدود قیمت دلار می‌دانند و محدوده مذکور را منطقه حساسی برای این ارز ارزیابی می‌کنند.

گفتنی است روز دوشنبه اظهارات گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص عدم همکاری تهران برای پیشبرد برجام مورد توجه معامله‌گران قرار گرفت و دلار را افزایشی کرد.

پیش بینی قیمت دلار

حرکت رنج دلار در هفته نیمه تعطیل جاری در حالی آغاز شد که برخی معامله‌گران معتقدند دست‌ بازارساز پر است و عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد.

هر چند فعالان بازار ارز تا زمان انتخابات نسبت به دادوستد تردید دارند و کارشناسان اقتصادی روند رنج برای دلار پیش‌بینی می‌کنند، اما باید در نظر داشت که با تعطیلی مدارس و شروع تابستان، تقاضای مسافرتی برای دلار بالا می‌رود و همین موضوع، احتمال رشد تقاضا و صعود به کریدور بالاتر برای اسکناس آمریکایی را افزایش می‌‍دهد.

کارشناسان اقتصادی معتقدند با وجود تلاش‌های بازارساز دلار باز هم مسیر صعودی خود را خواهد رفت. آنها دلیل این موضوع را رشد قیمت صنایع بالادستی می‌دانند و می‌گویند کاهش دستوری قیمت دلار جواب نمی‌دهد.

تحلیلگران بازارهای مالی شرط کاهش شدید قیمت دلار را توافق برجام می‌دانند و معتقدند اثر هر گونه توافق نیز آنی نخواهد بود و در بازه یک ساله کاهش پلکانی این اسکناس رخ خواهد داد.

با تکیه بر پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی مبنی بر افزایش التهابات بازار ارز با نزدیکی به انتخابات می‌توان احتمال صعود مقطعی دلار به کریدور بالاتر را داد، اما سیاست‌گذار با ارزپاشی قیمت را به کریدور پایین‌تر برمی‌گرداند و از فرصت پیش‌آمده همانند گذشته نوسان‌گیری خواهد کرد.

تتر ۱۰۰ تومان از دلار عقب افتاد

گفتنی است قیمت درهم روز سه‌شنبه با افزایش ۱۵ تومانی روی رقم ۱۶ هزار و ۸۵ تومانی ایستاد. تتر با رشد ۵۰۰ تومانی به کانال ۵۹ هزار تومانی صعود کرد و با رقم ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومانی معامله شد.

پوند انگلیس با رقم ۷۵ هزار و ۴۵۰ تومانی معامله شد و افزایش ۹۰۰ تومانی داشت. یورو نیز با افت ۱۰۰ تومانی روی رقم ۶۳ هزار ۷۷۰ تومانی ایستاد و افزایش ۷۰۰ تومانی داشت.

گفتنی است اسکناس دلار روز سه‌شنبه با رقم ۴۵ هزار و ۸۴۹ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۸۰۹ تومانی عرضه شد. در چهارمین روز هفته هر یک از این ارزها بیش از ۱۰۰ تومان گران شد.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

افزایش محسوس قیمت مسکن در 4 ماه گذشته/ قانون جدید کنترل اجاره بها چاره ساز می شود؟

افزایش محسوس قیمت مسکن در 4 ماه گذشته/ قانون جدید کنترل اجاره بها چاره ساز می شود؟

داده های بانک مرکزی نشان می دهد همزمان با کاهش تورم قیمت مسکن تهران در بهار امسال در مقایسه با سال قبل، تورم اجاره بها در این شهر صعودی و در کل کشور نزولی شده است

دیدگاهتان را بنویسید