تیتر خبرها
پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا و سکه درباره قیمت‌ها در سال جدید/ طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا و سکه درباره قیمت‌ها در سال جدید/ طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا و سکه درباره قیمت‌ها در سال جدید/ طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر روند افزایشی داشت به طوری که سکه برای اولین بار ارز مرز ۳۸ میلیون تومان عبور کرد؛ این در حالی بود که انس جهانی طلا نوسان کاهشی داشت.
نادربذرافشان ریییس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره وضعیت بازار طلا و سکه اظهار داشت: در روز گدشته قیمت‌ها افزایش داشت این در حالی بود که بازارهای جهانی از ابتدای هفته روند کاهشی داشت و ۲۲ دلار از قیمت طلای جهانی کاسته شد و ۲۱۴۸ دلار رسید.

وی با بیان اینکه نوسان بازار ارز علت اصلی افزایش قیمت طلا و سکه بود، اظهار داشت: هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۲۲ هزار تومان افزایش به ۳ میلیون و ۲۲۲ هزار تومان رسید سکه نیز با رشد ۶۰۰ هزار تومانی به ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید سکه طرح قدیم با ۳۵۰ هزار تومان افزایش ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نیم سکه با ۲۵۰ هزار تومان افزایش ۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۳۰۰ هزار تومان افزایش ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سکه یک گرمی نیز با ۲۰۰ هزار تومان افزایش ۷ میلیون تومان شد.

بذرافشان به اقتصادآنلاین افزود: حباب سکه در این هفته ۷۵۰ هزار تومان افزایش داشت و در حال حاضر هر قطعه سکه دارای ۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان حباب است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت تقاضا در روزهای پایانی سال نیز گفت: در هفته پایانی سال بازار سکه و طلا بر خلاف انس جهانی روند افزایشی قیمت ها را داشت؛ علت آن اصلی بازار ارز بود اما همچنان شرایط رکود در بازار پابرجاست انتظار بود که در روزهای پایانی سال وضعیت بحرانی تقاضا در بازار طلا تغییر کند که این اتفاق رخ نداد.

وی از روز گذشته بازار حالت تعطیلی گرفته است در ایام تعطیل بازارها و قیمت‌ها ثبات نسبی خواهد داشت. این افزایش قیمت به دور از انتظار بود و چون افزایش تقاضا نداشتیم رشد قیمت‌ها کاذب بوده است و ممکن است اصلاحیه قیمت داشته باشیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر افزود: برای روزهای آینده باید شرایط بازار ارز و قیمت انس جهانی به کدام سمت حرکت می‌کند اما احتمال کاهش اصلاحی برای قمیت‌ها داشته باشیم وجود دارد.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید