تیتر خبرها
همه جزییاتی که باید درباره حراج سکه طلای بانک‌مرکزی بدانید

همه جزییاتی که باید درباره حراج سکه طلای بانک‌مرکزی بدانید

همه جزییاتی که باید درباره حراج سکه طلای بانک‌مرکزی بدانید

به گزارش خبرآنلاین -همه اشخاص حقیقی با تابعیت ایرانی و بالای ۱۸ سال می‌توانند در حراج سکه طلای مرکز مبادله شرکت کنند.

حراج سکه‌ها هفته‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت اما در حراج روز یکشنبه تنها ربع سکه عرضه خواهد شد.

متقاضیان ابتدا باید از امروز در سامانه market.ice.ir ثبت نام و احراز هویت کنند.

در این حراج هر فرد امکان ثبت سفارش برای ۵ ربع سکه با قیمت‌های مختلف را دارد.

به روایت دنیای اقتصاد – قیمت سکه‌ها اعلام نشده و هر متقاضی، باید با توجه به قیمت‌های بازار، قیمت پیشنهادی مدنظر خود را در سامانه ثبت کند.

البته متقاضیان باید در اعلام قیمت پیشنهادی دقت کافی داشته باشند؛ زیرا در صورت برنده شدن، قیمت ثبت شده مبنای انجام معامله است.

همچنین ثبت قیمت پایین ممکن است باعث برنده شدن افراد نشود زیرا قیمت ‏ها در مقایسه با سایر شرکت ‏کنندگان ملاک برنده شدن یا نشدن است.

سامانه اعلام شده از ساعت 12 ظهر روز یکشنبه برای ثبت سفارش متقاضیان باز می‌شود و این روند تا ساعت 15 همان روز ادامه دارد.

پس از آن به مدت یک ساعت، یعنی تا ساعت 16 سفارش‎های ثبت شده بررسی می‌شود و از ساعت 16، پیامک‌های نتایج نهایی این مزایده به شرکت‎‌کنندگان ارسال می‎شود.

بررسی مرتب سازی و اولویت‌بندی سفارش‌ها بر اساس بالاترین قیمت پیشنهادی صورت می‌گیرد؛ در صورت برابری قیمت‌ها، مرتب سازی بر اساس زمان ثبت سفارش صورت می‌گیرد.

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۹ خرداد ۱۴۰۳ / درخشش سکه زیر چتر دلار

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با افزایش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. افزایش بیشتر قطعات سکه در روز سه‌شنبه هشتم خرداد، نیم میلیون تومان بود. برخی معامله‌گران، افزایش خرید در بازار طلا بعد از بازگشایی بازارها را دلیل روند صعودی قیمت‌ها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید