میوه‌خوردن هم لاکچری شد

میوه‌خوردن هم لاکچری شد

میوه‌خوردن هم لاکچری شد

به گزارش خبرآنلاین، این‌روزها گرانی قیمت میوه کام خیلی‌ها را تلخ کرده و می‎‌توان گفت که بسیاری از خانوارها توان خرید میوه را ندارند؛ میوه‌هایی که چندان هم نوبرانه نیستند و با وجود اینکه به وفور در سطح شهر دیده می‌شوند، اما همچنان با قیمت‌های بالا در میوه‌فروشی‌های سطح شهر عرضه می‌شوند.

میزان در خبری نوشت:با اینکه انتظار می‌رفت با نزدیک‌شدن به فصل گرم سال و افزایش تنوع میوه‌ها و عرضه در بازار باعث اُفت قیمت‌ها شود، اما خبری از کاهش قمیت‌ها نشد و هرکس سری به میوه‌فروشی‌ها بزند این سوال برایش پیش می‌آید که چه اتفاقی در بازار میوه رخ داده که قیمت‌ها سر به فلک کشیده است.

با نگاه اجمالی به قیمت‌ها و حساب سرانگشتی اگر هرکیلو میوه متوسط ۱۵۰ هزار تومان قیمت داشته باشد یک ظرف ۲ کیلویی میوه با تنوع ۴ مدل میوه تابستانی حدود ۶۰۰ هزار تومان برای خانوار هزینه دارد که اگر هر خانواده تنها هفته‌ای یک‌بار میوه بخرد در ماه حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید هزینه کند که رقم نسبتا بالایی است.

رشد قیمت میوه همگام با تورم

در همین راستا اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در توضیح قیمت میوه‌های تابستانی، گفت: تورم و گرانی تاثیر مستقیمی بر قیمت میوه داشته و افزایش قیمت‌ها انکارناپذیر است.

وی ادامه داد: با آمدن فصل تابستان و افزایش عرضه میوه در بازار انتظار کاهش قیمت داشتیم که محقق نشد و شاهد رشد قیمت‌ها در بازار میوه و تره‌بار هستیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در مورد قیمت برخی از میوه‌ها در بازار، اظهار کرد: در بازارعمده‌فروشی هرکیلو گیلاس باتوجه به کیفیت بین ۵۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

کارگر در ادامه بیان کرد: انگور یاقوتی ممتاز هرکیلو ۱۵۰ هزار تومان، شلیل کیلویی ۸۰ هزار تومان، هلو کیلویی ۶۵ هزار تومان، توت فرنگی ممتاز کیلویی ۱۵۰ هزار تومان، زردآلو کیلو ۱۰۰ هزار تومان و آلو شابلون کیلویی ۱۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: درحال حاضر درخرده‌فروش‌های سطح شهر باید هرکیلو میوه حداکثر با سود ۳۵ درصدی نسبت به نرخ‌نامه اتحادیه به فروش برسد، اما باتوجه به اینکه میوه‌ها دور ریز زیادی دارد این سود به ۸.۵ تا ۹ درصد کاهش می‌یابد.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

این ماشین اتومات ایرانی ۸۴۰ میلیون تومان شد / قیمت شاهین ۱۶ تیر + جدول

این ماشین اتومات ایرانی ۸۴۰ میلیون تومان شد / قیمت شاهین ۱۶ تیر + جدول

در آگهی‌های بازار خودرو، شاهین اتومات مدل ۱۴۰۳ صفر امروز شنبه شانزدهم تیر ماه ۸۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ همچنین شاهین دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ با کارکرد ۱۲ هزار کیلومتر، ۶۹۵ میلیون تومان قیمت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید