قیمت طلا ترمز برید/ قیمت جدید طلا ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت طلا ترمز برید/ قیمت جدید طلا ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت طلا ترمز برید/ قیمت جدید طلا ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طلا در آخرین روز کاری بازار جهانی، کاهش ۳ دلاری را تجربه کرد و به این ترتیب به ۲ هزار و ۳۶۰ دلار رسید.

اما کاهش قیمت طلا در حالی رقم خورد که عملکرد یک هفته گذشته بازار جهانی، از رشد ۵۸ دلاری اونس طلا حکایت دارد. بر همین اساس، اونس طلا در طول یک هفته گذشته ۲.۵ درصد گران شده است.

با این وجود، عملکرد یک ماه گذشته بازار جهانی طلا، همچنان کاهش ۱۴ دلاری قیمت طلا را نشان می‌دهد.

براساس گزارش رویترز، انتشار اطلاعات ضعیف اشتغال آمریکا در این هفته احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را بالا برده و باعث افزایش قیمت طلا شده است. این فلز گرانبها بهترین عملکرد هفتگی خود را طی ۵ هفته گذشته ثبت کرد.

افزایش خرید جهانی طلا اصلی‌ترین عامل بالا رفتن قیمت آن بوده اما اطلاعات اشتغال آمریکا در هفته گذشته بیش از پیش از قیمت این فلز گرانبها حمایت کرده است. بازارهای مالی انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا روند کاهش نرخ بهره را در ماه سپتامبر آغاز کند.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید