طلا و سکه در ۲۱ خرداد به کدام سمت می‎سود؟

طلا و سکه در ۲۱ خرداد به کدام سمت می‎سود؟

طلا و سکه در ۲۱ خرداد به کدام سمت می‎سود؟

به گزارش خبرآنلاین ،قیمت طلا و سکه روز یکشنبه با تحرکات محدود، کاهشی شد و از روند خنثی دلار خط گرفت. معامله‌گران علاوه بر شرایط رکودی بازار طلا، معاملات دست به عصای دلار را در روند رنج بازار فلز زرد سهیم می‌دانند.

تجارت نیوز در خبری نوشت:فعالان بازار فلز زرد می‌گویند تغییر قیمت طلا همواره وجود داشته و در یکی دو هفته اخیر نیز این تغییرات، جزئی و روزانه بوده است‌. آنها معتقدند نوسانات با دامنه محدود باعث نمی‌شود قیمت‌ها در بازار روند بگیرند.

Screenshot 2024-06-09 at 4.39.59 PM

قیمت نقره کاهشی شد

اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۲۹۴ دلاری و اونس جهانی نقره نیز روی رقم ۲۹ دلار و ۱۷ سنتی ثابت است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز یکشنبه روی رقم ۵۵ هزار و ۴۲۰ تومانی معامله شد و کاهش ۲۲۰ تومانی پیدا کرد.

قیمت سکه‌های سبک درجا زد

قیمت سکه امامی روز یکشنبه ۲۰ خرداد با کاهش ۱۴۸ هزار تومانی روی رقم ۴۰ میلیون و ۴۵۴ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود و در لحظه نگارش این گزارش با رشد پنج هزار تومانی با رقم ۳۷ میلیون و ۴۹۰ هزار تومانی معامله شد.

گفتنی است قیمت نیم‌سکه با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی روی رقم ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت ربع‌سکه و سکه گرمی بدون تغییر نسبت به روز شنبه معامله شد. این قطعات به‌ترتیب با رقم‌های ۱۵ میلیون تومان و ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شدند.

یک بام و دو هوا در حباب سکه

قیمت طلا در دومین روز معاملاتی هفته کاهشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۸۶ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۳۴۳ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۱۲ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۶۷ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز یکشنبه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۲۲ هزار تومان و نیم‌سکه ۲۹ هزار تومان کاهش پیدا کرد. حباب سکه بهار ۱۰۸ هزار تومان، ربع‌سکه ۳۶ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷ هزار تومان افزایش یافت.

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

قیمت دلار در شروع هفته پایانی تیر با روند کاهشی بازگشایی شد و در کریدور پنجم یک کانال عقب‌نشینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید