تیتر خبرها
طلا سقوط کرد/ قیمت جدید طلا ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

طلا سقوط کرد/ قیمت جدید طلا ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

طلا سقوط کرد/ قیمت جدید طلا ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت طلا در بازار جهانی با کاهش ۲۷ دلاری، به ۲ هزار و ۳۴۹ دلار رسید. این یعنی اونس طلا، کاهش ۱.۱ درصدی را تجربه کرده است.

اما کاهش ۱.۱ درصدی قیمت اونس طلا در حالی رقم خورده است که در طول یک ماه گذشته شاهد رشد ۲۱۵ دلاری طلا و به عبارتی، ۹.۹ درصدی آن بودیم. قیمت طلا در طول ۶ ماه گذشته نیز ۴۴۴ دلار گران شده که افزایش ۲۲.۹۹ درصد را نشان می‌دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که امید به کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو در آمریکا کاهش یافته است، چون اطلاعات اقتصادی این کشور نشان می‌دهد اگر بانک مرکزی نرخ بهره را پایین بیاورد، تورم باز هم افزایش خواهد یافت.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

بانک مرکزی اروپا هم نرخ بهره را همچنان در همان سطح بالا نگه داشته اما اعلام کرده روند کاهش نرخ بهره از ماه ژوئن آغاز می‌شود.

۲۲۳۲۲۵

حتما بخوانید : قیمت شاهین پرواز کرد

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

کارگران هنوز منتظر این افزایش در حقوق خود هستند

کارگران هنوز منتظر این افزایش در حقوق خود هستند

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور با اشاره به عدم‌افزایش حق مسکن گفت: تورم حاکم بر اقلام خوراکی و مسکن باعث شده است سفره کارگران هر روز کوچک‌تر شود. 

دیدگاهتان را بنویسید