طلا دوباره پرواز کرد/ قیمت طلا ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

طلا دوباره پرواز کرد/ قیمت طلا ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

طلا دوباره پرواز کرد/ قیمت طلا ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طلا با افزایش شدید، به قیمت ۲ هزار و ۱۷۹ دلار رسید که این رقم، افزایش نزدیک به ۰.۹ درصدی طلا را در بازار جهانی نشان می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که طلا در طول یک هفته گذشته ۹۶ دلار و در طول یک ماه گذشته ۱۵۳ دلار گران شده است.

عملکرد اونس طلا در طول یک ماه گذشته

طلا دوباره پرواز کرد/ قیمت طلا ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

برخی پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قیمت طلا تا سطح ۲۳۰۰ نا ۲۴۰۰ دلار هم بالا رود.

براساس گزارش رویترز، افزایش نرخ بیکاری در آمریکا احتمال آغاز زودهنگام روند کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داده است.
طلا بیشترین افزایش قیمت هفتگی خود را از اواسط اکتبر تجربه می‌کند.

انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا مبنی بر افزایش نرخ بیکاری در این کشور قیمت طلا را در روز جمعه به اوج ۲۱۸۵ دلار و ۱۹ سنت رساند.

شاخص دلار هم ۰.۱ درصد پایین آمده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است. سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم تا پایین‌ترین رقم طی یک ماه گذشته کاهش یافته است.

تاجران حالا ۳۰ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو روند کاهش نرخ بهره را از ماه مه آغاز کند، اما احتمال اولین کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن قوی‌تر است.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.
در این بین، انجمن بازار طلای لندن اعلام‌ کرد شاخص قیمت طلای لندن هم به رکورد جدید ۲۱۷۱ دلار و ۳۰ سنت در هر اونس رسیده است.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید