سیگنال انتخابات به بازار ارز چیست؟

سیگنال انتخابات به بازار ارز چیست؟

سیگنال انتخابات به بازار ارز چیست؟

به گزارش خبرآنلاین،قیمت دلار در هفته سوم خرداد در روند رنج قرار داشت و با نوسانات ۲۰۰ تا ۶۰۰ تومانی در کانال هشت و ۹ کریدور پنجم نوسان داشت. در نهایت این اسکناس در آخرین معامله روز پنجشنبه در کف کانال آخر کریدور پنجم به کار خود پایان داد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:این هفته برخلاف دیگر بازارها بازدهی دلار افزایش محدود کمتر از یک درصدی داشت. معامله‌گران این رشد بازدهی را قابل توجه نمی‌دانند و معتقدند دست پر بازارساز و کاهش تقاضا در ماه‌های کنونی بازار را مدیریت می‌کند و همین موضوع موج‌های کوچک مثبت یا منفی در بازار ارز به وجود می‌آورد.

پیش‌بینی قیمت دلار

کارشناسان اقتصادی برای پیش‌بینی بازار ارز در هفته پایانی خرداد می‌گویند، نوسان خاصی در قیمت دلار نخواهیم داشت. آنها معتقدند به لحاظ سنتی در بازه زمانی هستیم که طرف تقاضا برای دلار ضعیف است و دست بازارساز نیز پر است؛ به همین دلیل قیمت دلار را می‌توان در محدوده‌های فعلی پیش‌بینی کرد.

گفتنی است با وجود تعطیلی روز دوشنبه ۲۸ خرداد به مناسبت عید قربان و اثرپذیری بیشتر بازارهای همسایه از این رخداد، می‌توان پیش‌بینی کرد هفته آینده نوسان خاصی در قیمت دلار نداشته باشیم؛ اما هر چه به انتخابات نزدیک‌تر شویم تاثیرگذاری برخی تفکرات بر قیمت دلار پررنگ‌تر خواهد شد.

دستاورد انتخابات برای دلار چیست؟

تحلیلگران بازارهای مالی می‌گویند نزدیکی به انتخابات ریاست‌جمهوری نوسان شدیدتری برای قیمت دلار خواهد داشت. آنها خط و مشی کاندیداها در خصوص توافق، برجام و تعامل با دیگر کشورها را در روند بازار ارز اثرگذار می‌دانند و پیش‌بینی می‌کنند در تیر طرف تقاضا مقداری قوی‌تر عمل کند.

تحلیلگران بازارهای مالی با تکیه بر سابقه برگزاری انتخابات‌ها و اثرگذاری آن‌ها بر اقتصاد و بازارهای مالی معتقدند انتخابات عدم قطعیت و نوسان در چشم‌انداز اقتصادی ایجاد می‌کند. عدم اطمینان سیاسی، احساسات سرمایه‌گذاران، ثبات دولت‌ها و تغییرات رویکردهای اجرایی و نظارتی از موضوعاتی است که بر بازارهای مالی و جریان کلی اقتصاد تاثیر عمیقی بر جای می‌گذارند.

تتر با قیمت دلار تراز شد

گفتنی است قیمت درهم روز پنجشنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۶۰ تومانی ایستاد. تتر در سطح ۵۹ هزار و ۱۵۰ تومانی قرار گرفت. پوند انگلیس با قیمت ۷۵ هزار و ۴۲۰ تومانی معامله شد و یورو نیز روی رقم ۶۳ هزار و ۶۰۰ تومانی به کار خود پایان داد. گفتنی است اسکناس دلار روز پنجشنبه با رقم ۴۵ هزار و ۶۲۴ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۵۹۹ تومانی عرضه شد.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

قیمت دلار در شروع هفته پایانی تیر با روند کاهشی بازگشایی شد و در کریدور پنجم یک کانال عقب‌نشینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید