سکه های جدید طلا در راه بازار/ به این دلیل قیمت طلا گران شد

سکه های جدید طلا در راه بازار/ به این دلیل قیمت طلا گران شد

سکه های جدید طلا در راه بازار/ به این دلیل قیمت طلا گران شد

نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی اظهار کرد: در طول هفته‌ای که گذشت اونس جهانی طلا  افزایش قیمت را در بازارهای جهانی داشت اما میانگین کاهش هشت دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی را هم شاهد بودیم. در نهایت نیز آخرین نرخ ثبت شده برای هر اونس طلا ٢٠٢١ دلار است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، خاطر نشان کرد: علیرغم کاهش هشت اونس جهانی طلا اما در بازارهای داخلی روند قیمت‌ها در بازار سکه و طلا صعودی بود. علت عمده این تغییر قیمت آن هم در شرایطی که بازار جهانی در یک هفته اخیر کاهشی رقم خورده است، نوسانات بازار ارز و افزایش نرخ ارز بوده است. ضمن اینکه خبرهای سیاسی- اقتصادی در منطقه نیز بی‌تاثیر نبوده است. این درحالیست بازارهای داخلی به دور از هرگونه التهاب بوده و خبری از افزایش تقاضا نبود و اکنون بازار روال عادی خود را طی می‌کند.  

وی در رابطه با آخرین قیمت‌ سکه و طلا در پایان هفته (براساس معاملات روز پنجشنبه) و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، گفت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید با یک میلیون و ۴٠٠ هزار تومان افزایش هفتگی در آخرین معاملات روز گذشته به ٣٢ میلیون و ٩٠٠ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با یک میلیون و ۴٠٠ هزار تومان افزایش به ٢٩ میلیون و ٧٠٠ هزار تومان رسید. نیم سکه در مجموع یک هفته اخیر ۶۵٠ هزار تومان افزایش و ربع سکه ۵۵٠ هزار تومان افزایش بها داشته و در پایان هفته به ترتیب ١٨ میلیون و ۵٠٠ هزار تومان (نیم سکه) و ١١ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان قیمت داشته‌اند. سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز در آخرین معاملات پایانی هفته شش میلیون تومان دادوستد شد که نسبت به ابتدای هفته ١٠٠ هزار تومان رشد کرده است.

بذرافشان ادامه داد: هر گرم طلای ١٨ عیار با ۵۵ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ابتدای هفته در پایان هفته دو میلیون و ٧۵۶ هزار تومان به ازای هر گرم، مبنای معاملات طلا قرار گرفت. حباب سکه نیز در این هفته با ۴۵٠ هزار تومان افزایش به پنج میلیون و ٩۵٠ هزار تومان رسید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان تصریح کرد: در مورد رویکرد بانک مرکزی نیز در مورد عرضه سکه‌های بدون تاریخ و واگذاری شمش‌های طلای وارداتی، چنانچه نحوه عرضه را اعلام کنند (باتوجه به اینکه پس از گذشت دو هفته، هنوز نحوه عرضه، مشخص نشده است)، قطعا می‌تواند نقش مهمی در ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها در بازار داشته باشد.

٢٢٣٢٢٣

درباره ی gheymat2

جدیدترین و مهم ترین خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

آمریکا سیگنال داد؛ طلا رکورد زد/ بازار طلا خوابید

در حالی قیمت‌ها در بازار داخلی مسیر کاهشی را در پیش گرفتند که قیمت اونس طلا در پی اعلام تورم فدرال رزرو، صعود محسوسی را تجربه کرد و در محدوده ۲۴۰۰ دلار نوسان داد.

دیدگاهتان را بنویسید