دلار ۲ تیر ۱۴۰۳ به کدام سو می‌رود؟ / پای مذاکرات پشت پرده در میان است؟

دلار ۲ تیر ۱۴۰۳ به کدام سو می‌رود؟ / پای مذاکرات پشت پرده در میان است؟

دلار ۲ تیر ۱۴۰۳ به کدام سو می‌رود؟ / پای مذاکرات پشت پرده در میان است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت دلار در هفته پایانی خرداد با رشد محدود بازدهی و افزایش ۳۵۰ تومانی همراه بود. روند الاکلنگی قیمت اسکناس آمریکایی در حالی در محدوده مشخص نوسان داشت که کارشناسان اقتصادی، چپ بازارساز را پر می‌دانند و معتقدند سیاست‌گذار تا زمان برگزاری انتخابات اجازه صعود دلار به کریدور بالاتر را نمی‌دهد.

پیش‌ بینی قیمت دلار

تجارت نیوز نوشت: اسکناس دلار در آخرین معامله روز پنجشنبه در بازار کم عمق ارز در نیمه پایینی کانال پایانی کریدور پنجم ایستاد. به نظر می‌رسد موقعیت فعلی بازار ارز همانند سال گذشته نوسانات محدود در منطقه مورد تایید سیاست‌گذار است. اگر با همان الگوی سال گذشته بخواهیم بازار را تحلیل کنیم تا اخبار نامساعد و تا حجم بالایی از تقاضا روانه بازار نشود، روند قیمت این اسکناس با تلرانس دو تا سه هزار تومانی در محدوده‌های فعلی نوسان خواهد داشت.

مبادلات ایران و آمریکا رشد کرد

گفتنی است کارشناسان اقتصادی همواره به دست پر بازارساز اشاره می‌کنند و همین موضوع را همانند اهرمی برای مهار قیمت اسکناس دلار می‌دانند. این موضوع را اگر در کنار آماری که اخیرا از سوی دفتر آمار آمریکا منتشر شده بگذاریم فرضیه مذاکرات پشت پرده میان دو کشور قوت می‌بخشد. آماری که نشان می‌دهد صادرات آمریکا به ایران در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۴ رشد ۵۱ درصدی داشته و به ۲۶.۵ میلیون دلار رسیده است.

دفتر آمار آمریکا در گزارش خود اعلام کرده که مبادلات تجاری ایران و آمریکا در چهار ماه نخست سال جاری میلادی به ۳۰.۶ میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۷۲ درصد رشد داشته است. در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۱۷.۸ میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

همچنین بالغ بر ۱۷.۵ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود. واردات این کشور از ایران در چهار ماهه نخست ۲۰۲۴ نیز رشد ۱۳ برابری داشته و از ۰.۳ میلیون دلار در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ به ۴.۱ میلیون دلار در مدت مشابه امسال رسیده است.

آرامش بازار ارز در سایه دلار

گفتنی است قیمت درهم روز پنجشنبه تغییر نداشت و با رقم ۱۶ هزار و ۸۰ تومانی معامله شد. قیمت تتر با کاهش ۱۰۰ تومانی از قیمت دلار عقب افتاد و روی رقم ۵۹ هزار و ۵۰ تومانی معامله شد.

قیمت پوند انگلیس در سطح ۷۵ هزار و ۴۶ تومانی ایستاد و یورو نیز با رشد ۱۰۰ تومانی روی رقم ۶۳ هزار ۷۵۰ تومانی معامله شد.

گفتنی است اسکناس دلار روز پنجشنبه با رقم ۴۵ هزار و ۹۴۵ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۸۹۹ تومانی عرضه شد در روند رنج بازار ارز نزدیک به ۱۰۰ تومان گران شد.

٢٢٣٢٢٣

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید