خرید ۴ متر مسکن در منطقه یک تهران با وام بانک مسکن

خرید ۴ متر مسکن در منطقه یک تهران با وام بانک مسکن

خرید ۴ متر مسکن در منطقه یک تهران با وام بانک مسکن

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار سقف وام خرید مسکن از محل اوراق حق‌تقدم (تسه)‌ برای زوجین تهرانی به ۸۰۰ میلیون تومان و با احتساب وام تعمیر (جعاله) به ۹۶۰ میلیون تومان است.

تسنیم در خبری نوشت:در سایر شهرها این وام ۳۲۰ میلیون تومان است. برای تهیه این تسهیلات، متقاضی (زوج‌ها) باید معادل ۲ برابر رقم وام یعنی ۱۹۲۰ برگه اوراق حق‌تقدم وام مسکن (تسه) را خریداری کنند.

بررسی بازار فرابورس نشان می‌دهد متوسط قیمت هر برگه اوراق وام مسکن به حدود ۱۵۰ هزار تومان رسیده است.

این بدان معناست که متقاضی دریافت وام در شهر تهران باید ۲۸۸ میلیون تومان هزینه کند. بنابراین مبلغ وام باقیمانده برای متقاضی ۶۷۲ میلیون تومان خواهد بود.

بر اساس آخرین گزارش مرکزی آمار ایران متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در دیماه امسال به حدود ۸۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. با توجه به این مسئله، با وام خرید مسکن بانک مسکن تنها می‌توان حدود ۸.۳ متر خانه در تهران خریداری کرد.

در منطقه یک تهران که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در آن به حدود ۱۶۶ میلیون و ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته با وام خرید مسکن می‌توان حدود ۴ متر مسکن خرید!

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید