خرید خانه در منطقه ۶ تهران / در یوسف‌آباد خانه بخریم یا امیرآباد؟

خرید خانه در منطقه ۶ تهران / در یوسف‌آباد خانه بخریم یا امیرآباد؟

خرید خانه در منطقه ۶ تهران / در یوسف‌آباد خانه بخریم یا امیرآباد؟

به گزارش خبرآنلاین ،یوسف‌آباد و امیرآباد دو محله در محدوده مرکز شهر تهران هستند که زیرمجموعه منطقه ۶ محسوب می‌شوند.

تجارت نیوز در خبری نوشت:این دو محله از سال‌های دور طرفداران زیادی برای خرید مسکن داشته و با وجود فاصله اندک در محدوده شهری، هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. با وجود این کدام محله برای خرید مسکن مناسب‌تر است؟

مقایسه محله یوسف‌آباد و امیرآباد

انتخاب محله هدف برای خرید مسکن به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی، کم رفت و آمد بودن محله، ساختار شهری و متوسط قیمت که هر خانوار با توجه به شرایط در بین گزینه‌های موجود دست به انتخاب می‌زند.

بررسی‌های میدانی از بازار مسکن این دو محله نشان می‌دهد، محله یوسف‌آباد از متوسط قیمت بالاتری نسبت به امیرآباد برخوردار است.

کف قیمت آپارتمان نوساز در این محله از متری ۱۶۰ میلیون تومان آغاز می‌شود و تا متری ۲۷۰ میلیون تومان می‌رسد.

این در حالی‌ است که قیمت واحد نوساز در محله امیرآباد و محدوده پایین‌تر از بزرگراه جلال آل‌احمد از کف متری ۱۲۰ میلیون تعیین قیمت می‌شود و تا متری ۲۵۰ میلیون تومان نیز می‌رسد. کف قیمت آپارتمان نوساز در امیرآباد شمالی از متری ۱۴۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

مشاوران املاک فعال در این دو محله می‌گویند متراژ آپارتمان‌ها در محله یوسف‌آباد از متوسط بالاتری برخوردار است و کسانی که در پی خرید آپارتمان‌هایی با متراژ پایین‌تر از ۶۵ متر هستند، بهتر است شانس خود را در امیرآباد امتحان کنند.

امکانات شهری در کدام محله بهتر است؟

دارا بودن امکانات شهری نیز از سری مواردی است که می‌تواند انتخاب خریداران را رقم بزند. محله یوسف‌آباد از پراکندگی بیشتری در زمینه امکانات شهری مانند سوپرمارکت و شعب بانکی برخوردار است، اما محله امیرآباد به‌ویژه در محدوده شمالی از لحاظ دسترسی به امکانات ضعیف است.

در این بین یوسف‌آباد دسترسی بهتری به خیابان ولیعصر دارد، اما رسیدن به محدوده‌هایی مانند بلوار کشاورز و انقلاب از طریق امیرآباد راحت‌تر است.

البته در مجموع نمی‌توان نسخه‌ای کلی در انتخاب محله‌ مناسب برای خرید مسکن معرفی کرد، بلکه شرایط و توانایی اقتصاد خانوارهاست که محله‌ای را در جایگاه بهترین گزینه قرار می‌دهد.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید