خبر مهم وزیر راه برای مستاجران/ متوسط سقف اجاره‌بها مشخص شد + نرخ جدید

خبر مهم وزیر راه برای مستاجران/ متوسط سقف اجاره‌بها مشخص شد + نرخ جدید

خبر مهم وزیر راه برای مستاجران/ متوسط سقف اجاره‌بها مشخص شد + نرخ جدید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، گفت: متوسط سقف اجاره بها با رقم ۲۵ درصد در شورای عالی مسکن به تصویب رسید و بر اساس ماده ۷ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها دولت مکلف شده تا در استان‌هایی که تورم بالای ۳۰ درصد است، نرخ رشد اجاره بها را تعیین کند. بر همین اساس پیشنهادات شورای مسکن استان‌ها در خصوص این نرخ گردآوری شد که در این جلسه بررسی شد و به تصویب رسید.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این ارقام ظرف روزهای آینده به استان‌ها ابلاغ می‌شود، افزود: امیدواریم با این تصمیم بازار اجاره به شکل بهتری کنترل شود.

بذرپاش به مصوبه مهم دیگر هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن اشاره کرد و گفت: وام ساخت نهضت ملی مسکن که در سال گذشته به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده بود در جلسه امروز به ۸۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش یافت.

وی این مصوبه را بسیار تأثیر گذار دانست و گفت: این مصوبه می‌تواند در تأمین مالی برای اتمام هرچه سریع‌تر پروژه‌های نهضت ملی مسکن مؤثر باشد و این مصوبه مراحل تصویب را در بانک مرکزی طی می‌کند و به زودی ابلاغ می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به یکی از بزرگترین افتتاح‌های انجام شده در جریان هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن اشاره کرد و گفت: امروز ۶۶ هزار و ۷۹۱ واحد نهضت ملی مسکن افتتاح و به ۵۱ هزار و ۷۴۰ متقاضی واجد شرایط زمین واگذار شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه به آغاز عملیات بیش از ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن اشاره کرد که تا کنون بیش از ۵۶۰ هزار واحد آن تقدیم مردم شده و گفت: علاوه بر این ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار واحد، ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی هم ظرف چند روز آینده به مردم واگذار می‌شود.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود به رشد تولید بخش مسکن در سال گذشته اشاره کرد که رقمی کم‌سابقه یعنی ۷.۱ درصد را به ثبت رساند و افزود: رشد تولید بخش مسکن از رشد منفی ۷ درصد در سال ۱۴۰۰ به مثبت ۷.۱ در سال ۱۴۰۲ رسید.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

قیمت دلار در شروع هفته پایانی تیر با روند کاهشی بازگشایی شد و در کریدور پنجم یک کانال عقب‌نشینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید