خبر مهم درباره پرداخت یک یارانه/ خانوارهای مشمول مشخص شدند + اعلام جزئیات و شرط دریافت

خبر مهم درباره پرداخت یک یارانه/ خانوارهای مشمول مشخص شدند + اعلام جزئیات و شرط دریافت

خبر مهم درباره پرداخت یک یارانه/ خانوارهای مشمول مشخص شدند + اعلام جزئیات و شرط دریافت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا عسگریان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: مرحله دوم از اعتبار مضاعف کالا برگ الکترونیکی برای هفت دهک کم درآمد جامعه از روز جمعه ‌۱۸ اسفند آغاز می شود.

به گفته‌ی وی، هفت دهک کم در آمد حدود ۲۱ میلیون خانوار یا ۶۱ میلیون نفر جمعیت است که تا کنون ۴۳ میلیون نفر از طرح فجرانه استقبال کرده اند و برای هر کدام از این افراد ماهانه علاوه بر یارانه‌ی معمولی معیشتی ماهانه، مبلغ ۲۲۰ هزار تومان اعتبار مضاعف شارژ می‌شود که باید این اعتبار صرف خرید ۱۱ قلم کالای منتخب خوراکی شود.

معاون وزیر رفاه در مورد سبد کالابرگ بیان کرد، این سبد ۱۱ قلمی شامل: مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، قند و شکر، ماست، شیر، پنیر، ماکارونی و حبوبات است که ارزش روز این کالاها حدود ۷۴۰ هزار تومان است، در حالی که قیمت این کالاها بر مبنای نرخ های سال ۱۴۰۱ حدود ۵۳۲هزار تومان بوده و دولت تلاش دارد، برای امنیت غذایی هفت دهک پایین درآمدی با یارانه‌ی مضاعف ۲۲۰هزار تومانی این افزایش قیمت را جبران کند.

همچنین سید رضا یحیوی مشاور طرح کالابرگ گفت: شرط برخورداری از یارانه ۲۲۰ هزار تومانی، خرید از ۱۱ قلم کالا به میزان ذکر شده است.

وی همچنین گفت: مردم برای اطلاع از دهک خانوار خود به سامانه‌ی حمایت وزارت کار و برای اطلاع از میزان اعتبار باقیمانده به اپلیکیشن (شما) مراجعه کنند.به گزارش فارس، مرحله اول طرح فجرانه از ۱۷ بهمن واریز و از ۱۸ شروع شد، مرحله دوم از ۱۸ اسفند تا ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ و مرحله سوم از ۱۸ فروردین آینده تا ۱۸ اردیبهشت خواهد بود.

۲۲۳۲۲۵

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید