ثبت رکورد تاریخی سکه در سال ۱۴۰۲/ سودی که نصیب سکه بازان شد

ثبت رکورد تاریخی سکه در سال ۱۴۰۲/ سودی که نصیب سکه بازان شد

ثبت رکورد تاریخی سکه در سال ۱۴۰۲/ سودی که نصیب سکه بازان شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند روزی است که دفتر سال ۱۴۰۲ بسته شده و کشور رنگ‌ و بوی ایام‌عید نوروز ۱۴۰۳ گرفته است اما در این‌میان نگاهی به پرونده بازار سکه در سال گذشته گویای افت و خیر قیمت سکه امامی است.

این فلز گران بهای داخلی که در روزهای ابتدای سال قبل در حدود ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فعالیت می پرداخت در نیمه دوم سال تحت تاثیر هیجانات ارزی بازار ارز تهران و نوسانات طلای جهانی به سمت ثبت رکوردهای تاریخی خیز برداشت.

اقتصادنیوز- در این گزارش به بررسی بازدهی انواع سکه و طلا ۱۸ عیار در سال ۱۴۰۲ پرداخته‌ایم.

آنطور که شواهد نشان می دهد پایین ترین نرخ سکه در تاریخ اول مرداد ثبت شد که در حول و حوش ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت خورد. بالاترین قیمت هم به تاریخ ۲۸ اسفند برمی گردد که سکه در حدود ۳۸ میلیون و۷۵۰ هزار تومان به فروش رسید. به عبارت دیگر سکه در طول سال ۱۴۰۲ حدود ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان گران شد.

با نگاهی اجمالی به بازار سکه در سال گذشته می توان گفت که بیشترین کاهش قیمت این فلز زرد رنگ به صورت روزانه در نیمه دوم سال و در ماه مهر بوده است.

قیمت سکه در روز ۱۸ مهر ماه در حدود ۷ درصد ارزان شد و با ۲۹ میلیون تومان نرخ گذاری شده بود.

از سوی دیگر بیشترین افزایش قیمت سکه به صورت روزانه بازهم به ماه مهر بر می گردد. قیمت سکه در روز شانزدهم در حول و حوش ۶.۵۸ درصد بالا رفت و به ۲۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

لاستیک سواری چرا در بازار کم است؟

«مشکلاتی که در زمینه تولید و عرضه تایرهای سواری در کشور وجود دارد مربوط به رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ است که تقاضا نسبت به سایر رینگ‌ها برای آن‌ها بیشتر است.»

دیدگاهتان را بنویسید