تحریم‌های اقتصادی به هر ایرانی چقدر ضرر زد؟

تحریم‌های اقتصادی به هر ایرانی چقدر ضرر زد؟

تحریم‌های اقتصادی به هر ایرانی چقدر ضرر زد؟

به گزارش خبرآنلاین ،حسین سلاح‌ورزی، رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران در خصوص «تحریم‌های اعمال شده علیه ایران چه فرصت‌هایی را سوزانده و اقتصاد ایران از ناحیه تحریم‌ها چه میزان ضرر کرده است؟» بیان کرد: کارهای متعدد و مختلفی در خصوص برآورد هزینه‌های تحریم بر اقتصاد ایران در طول این سال‌ها انجام شده اما در تحقیقی که در سال گذشته برای این ارزیابی صورت گرفت از یک مدل کنترل ترکیبی استفاده شده که براساس این مدل تعدادی از کشورهایی که به ایران شباهت دارند انتخاب شدند و یک ایران ترکیبی بر اساس میانگین وزنی از آن کشورها شکل گرفته و بعد بررسی کردن که این ایران ترکیبی در دوره بعد از تحریم چه مسیری را قرار بوده طی کند.

اقتصاد ۱۰۰ در خبری نوشت:خب قاعدتا این مدل ایران ترکیبی در دوره قبل از تحریم تقریبا همان مسیری را طی می‌کرده که ایران واقعی می‌رفته و بعد از آن تفاوت بین عملکرد ایران واقعی و ایران ترکیبی را حساب می کنند و آن شکاف بین تولید ملی و درآمد سرانه را احصاء می کنند و در نهایت این شکاف مبنای محاسبه هزینه تحریم است که هم به صورت ناخالص داخلی می‌شود آن را محاسبه کرد هم به صئرت درآمد سرانه مصرف.

او ادامه داد: در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۱ (بازه زمانی ۱۲ ساله) تحریم‌ها حدود ۱۲۰۰ میلیارد دلار به کشور خسارت وارد کرده است.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ / قیمت سکه ریزش کرد

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید