آخرین وضعیت بازار طلا و سکه / مشتریان دست به عصا شدند

آخرین وضعیت بازار طلا و سکه / مشتریان دست به عصا شدند

آخرین وضعیت بازار طلا و سکه / مشتریان دست به عصا شدند

به گزارش خبرآنلاین ،قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه با کاهش قیمت در تمام قطعات و وزن‌ها بازگشایی شد.

تجارت نیوزدر خبری نوشت: افت قیمت دلار و کاهش قابل توجه اونس جهانی طلا از کاهش قیمت در بازار طلا حمایت کرد و قطعات سنگین سکه را در کانال پایین‌تر قرار داد.

Screenshot 2024-05-29 at 5.18.59 PM

به اعتقاد فعالان بازار فلز زرد،‌ افت و خیزهای بازار طلا معامله‌گران را دست به عصا کرده و تقاضا در بازار با وجود افزایش‌ قیمت در روزهای گذشته افزایش چندانی نداشته است. معامله‌گران بازارهای مالی نشست شورای حکام و اینکه چه نتیجه‌ای برای ایران داشته باشد را در سرنوشت قیمت‌ها در بازارهای مالی موثر می‌دانند.

تحلیلگران بازارهای مالی محدوده فعلی قیمت و ورود پلکانی به بازار را منطقه مناسبی برای ورود به بازار طلا می‌دانند. گفتنی است قیمت اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۴۶ دلاری ایستاده و کاهش ۱۵ دلاری دارد.

نقره در کریدور ۶۰ هزار تومانی دوام نداشت

قیمت اونس نقره با روی رقم ۳۱ دلار و ۶۷ سنتی در حال معامله است. هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با رقم ۵۹ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز سه‌شنبه کاهش ۴۰۰ تومانی دارد.

سکه‌ امامی به کانال ۴۰ میلیونی برگشت

قیمت سکه امامی روز چهارشنبه ۹ خرداد روی رقم ۴۰ میلیون و ۴۱۰ تومانی بسته شد و کاهش ۵۷۰ هزار تومانی داشت. قیمت سکه‌ بهار با کاهش ۵۱۰ هزار تومانی روی رقم ۳۷ میلیون و ۵۱۰ هزار تومانی معامله شد.

گفتنی است قیمت نیم‌سکه ۳۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد و روی رقم ۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی و ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت سکه گرمی بدون تغییر و با رقم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی روز سه‌شنبه معامله شد.

حباب ربع سکه کاهشی شد

قیمت طلا روز چهارشنبه در روند کاهشی قرار گرفت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۱۷۴ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۳۷ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۴۱ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۵۴ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۱۱ هزار تومانی بسته شد.

حباب سکه روز چهارشنبه ۹ خرداد غیر از ربع سکه در تمام قطعات افزایشی شد. حباب سکه امامی ۳۹ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۱ هزار تومان و سکه گرمی ۷۷ هزار تومان رشد کرد. حباب ربع سکه ۲۴۵ هزار تومان کاهش داشت.

۲۱۷

درباره ی تیم تحلیلی قیمت gheymat.org

تیم تولید محتوا قیمت (gheymat.org) در تلاش است بهترین و مهم ترین مطالب در حوزه اقتصاد را گرد هم آورده و در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در تلاش هستیم تا بروزترین تحلیل ها در خصوص تغییرات قیمت را چه از منظر تکنیکال و چه از منظر فاندامنتال در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم. لارم به ذکر است مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر اساس تحلیل های سایت به عهده کاربر بوده و این تحلیل ها صرفا دیدگاه تیم تحلیلی قیمت بوده است. لذا در معاملات خود نهایت دقت را بکار ببرید.

مطلب پیشنهادی

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

دلار ۴ هزار تومان ارزان شد/ قیمت دلار در مرز حساس قرار گرفت

قیمت دلار در شروع هفته پایانی تیر با روند کاهشی بازگشایی شد و در کریدور پنجم یک کانال عقب‌نشینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید